Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Tranzyt zboża z Ukrainy - jak go zrealizować, aby zachować równowagę na naszym, krajowym rynku?

Jak należałoby rozwiązać kwestię tranzytu zboża z Ukrainy aby zachować równowagę na naszym, krajowym rynku? Rozmawialiśmy z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem podczas IV Europejskiego Forum Rolniczego w Warszawie.

Dominika Mulak7 lipca 2022, 16:23

– Polska musi wyjść z inicjatywą na forum europejskim. Potrzebne są korytarze tranzytowe, które umożliwią przekazanie tego zboża tam, gdzie jest ono potrzebne, czyli do Afryki. Tam to zboże powinno jechać a nie zalewać polski rynek. Jesteśmy za pomocą Ukrainie i udowadniamy to, ale tranzyt powinien odbywać się nie tylko z portów w Polsce, ale również z portów w Niemczech. Powinny wszystkie państwa partycypować a nie patrzeć tylko na jednego. Uważam, że Janusz Wojciechowski jako komisarz rolnictwa UE powinien natychmiast podjąć decyzję w tej sprawie – mówił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w wywiadzie dla nas podczas IV Europejskiego Forum Rolniczego w Warszawie. 

– To ma być rzetelny transport a nie tylko otwarcie granic. Chodzi o to, aby nie było głodu w Afryce, który spowodowałby falę migracji, z którą sobie Europa nie poradzi. Po drugie, polscy rolnicy zabezpieczają Polskę w zboże – dodał prezes PSL.

Zachęcam do obejrzenia wywiadu!


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)