StoryEditor

Wybory w Rzeszowie. AgroUnia pyta o wsparcie rolnictwa

Dziś w Rzeszowie Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii pytał kandytatów na prezydenta tego miasta o pomysły na rozwój drobnego handlu i dostępu do polskiej, zdrowej żywności. W jego ocenie kampania przedwyborcza była wyjątkowo jałowa.
09.06.2021., 15:06h

Dziś w Rzeszowie odbyła się konferencja AgroUnii. W najbliższą niedzielę mieszkańcy tego miasta wybiorą prezydenta, po rezygnacji z tego stanowiska Tadeusza Ferenca. 

– Niestety ta kampania bardzo, bardzo mocno nas rozczarowała. Prezydent każdego miasta powinien zaproponować sposób współpracy z okolicznymi miejscowościami, z rolnikami, z drobnymi przedsiębiorcami, z rzemieślnikami. A tego w kampanii przed wyborami w Rzeszowie zabrakło. Nie tylko w Rzeszowie nikt o tym nie myśli. W innych częściach Polski jest podobnie. A duże miasta to nie są samotne wyspy. Powinny żyć w połączeniu ze swoim otoczeniem – mówi Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

AgroUnia pyta o wsparcie podkarpackich rolników

– Zorganizowaliśmy dziś tę konferencję prasową, także po to, żeby zadać kandydatom na prezydenta Rzeszowa pytanie, jaki mają pomysł na rozwój drobnego handlu, rozwój targowisk – mówił na targowisku przy ul. 8-marca lider AgroUnii. Pytał tam napotkanych ludzi, co można zmienić, aby pomoc producentom żywności z dotarciem do mieszkańców Rzeszowa.


Szybko okazało się, że licznie odwiedzający Halę Targową mają problem z zaparkowaniem samochodu na czas robienia zakupów. – Prezydent Tadeusz Ferenc nie zapewnił miejsc do zaparkowania samochodu – narzekał starszy mężczyzna w rozmowie z Michałem Kołodziejczakiem.

Rzeszowianom robiącym na targu zakupy Michał Kołodziejczak mówił o roli takich miejsc, jak Hala Targowa.
– Wielu ludzi woli robić zakupy na targu niż w supermarketach. Bo to nie tylko miejsce handlu. Tutaj ludzie nawiązują ze sobą kontakty, spotykają się ze znajomymi, w kolejce mogą porozmawiać. Nie ma takich nerwów, pośpiechu, jak w supermarkecie.

Kandydaci zapomnieli o 40-leciu Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich

Przedstawiciele AgroUnii byli też w Domu Kolejarza (dziś to budynek uniwersytecki), miejscu szczególnym dla Polskiej historii. Po protestach odbywających się w tym miejscu oraz Ustrzykach Dolnych czterdzieści lat temu doszło do podpisania Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich, a niedługo potem legalizacji rolniczej „Solidarności”.

Kołodziejczak zwrócił uwagę, że żaden z kandydatów na prezydenta nie nawiązał do tej rocznicy.

Krzysztof Janisławski, Kamila Szałaj
Fot. AgroUnia

Krzysztof Janislawski
Autor Artykułu:Krzysztof Janislawski Dziennikarz Tygodnika Poradnika Rolniczego
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 12:47