StoryEditor

Zaległości w wypłatach dla lekarzy weterynarii

Zaległości wobec lekarzy weterynarii wykonujących czynności zlecone sięgają kilku miesięcy alarmuje Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna. Tymczasem dla wielu z nich jest to jedyny źródło utrzymania. Czy lekarze weterynarii odstąpią od swoich obowiązków w rzeźniach i gospodarstwach rolnych?
18.11.2020., 13:11h
Sprawa nie dotyczy całej Polski, ale do Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej z kilku województw dotarły liczne sygnały o zaległościach w wypłatach. Urzędowi lekarze weterynarii, którzy realizują zadania z wyznaczenia powiatowych lekarzy weterynarii, skarżą się, ze od kilku miesięcy nie otrzymują należnych im wynagrodzeń. Do ich obowiązków należy m.in. wykonanie czynności związanych z nadzorem nad bezpieczeństwem zdrowotnym żywności pochodzenia zwierzęcego oraz monitorowaniem i zwalczaniem chorób zakaźnych zwierząt. Wyznaczeni lekarze weterynarii wykonując te czynności realizując zadania Inspekcji Weterynaryjnej i za to powinni otrzymywać wynagrodzenie. 

– Dlatego zwracam się do Pana Ministra o niezwłoczne podjęcie działań mających na celu przekazanie odpowiednich środków budżetowych na wynagrodzenia za wspomniane czynności urzędowe wykonane przez wyznaczonych lekarzy weterynarii – napisał w piśmie do ministra rolnictwa Grzegorza Pudy prezes Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej Jacek Łukaszewicz, który jednocześnie zwrócił uwagę, że dla wielu lekarzy weterynarii wykonujących czynności urzędowe jest to jedyne źródło utrzymania. A brak wypłat prze...
Pozostało 59% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 19:46