Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Buraki cukrowe>

Pfeifer & Langen: co trzeci hektar buraków obsiewany w technologii bezorkowej

Na polach plantatorów uprawiających buraki dla cukrowni Pfeifer&Langen Polska rozpoczęto siewy. Co trzeci hektar jest obsiewany w technologii bezorkowej.

Kamila Szałaj6 kwietnia 2021, 17:03
- W Wielkopolsce siewy buraków są już w pełni zaawansowane, obsiano trzydzieści pięć procent areału. Na Mazowszu z powodu pogody przebiega to trochę wolniej, plantatorzy obsiali na razie około siedemnastu procent – informuje Pfeifer & Langen.

Siewy rozpoczęto we wszystkich rejonach plantacyjnych: Środzie Wielkopolskiej, Gostyniu, Miejskiej Górce w Wielkopolsce oraz Glinojecku na Mazowszu.

Spółka zwraca uwagę, że niemal co trzeci hektar jest obsiewany w technologii bezorkowej. Coraz bardziej popularna staje się też uprawa pasowa (strip-till). Zresztą cukrownia zachęca plantatorów, by zamiast uprawy konwencjonalnej stosowali uproszczoną, najlepiej strip-till, bo w ten sposób produkcja buraków w coraz mniejszym stopniu obciąża środowisko naturalne. 

- Plantatorzy, którzy decydują się na uprawę pasową (strip-till), zamiast czterech przejazdów przez pole wykonują tylko jeden. Korzystając ze specjalnego agregatu uprawiają tylko wąski pas gleby, w którym będą wysiane nasiona. Podczas jednego przejazdu wykonują wzruszenie gleby, mogą wprowadzić do gleby dwa różne rodzaje nawozów i wykonują siew – wyjaśnia Mateusz Krawczyk, kierownik ds. doradztwa surowcowego, badań i rozwoju Pfeifer & Langen Polska. 

oprac. ksz, fot. Pfeifer & Langen Polska


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)