StoryEditor

Ceny bydła: na razie stabilnie, ale jest presja importerów na obniżki

Stawki w skupach bydła nie zmieniają się znacząco. Ubojnie płacą podobnie, jak w zeszłym tygodniu. Przy każdej próbie podwyżki jest problem z eksportem, bo dla importerów wołowina jest za droga. Nie wróży to nic dobrego...
20.02.2024., 12:06h

Sytuacja na unijnym rynku wołowiny

Według najnowszych danych Meat Market Observatory średnia cena bydła w klasie R wynosi 4,99 euro/kg i obserwowany jest lekki wzrost, jednak nie wszędzie. Średnia cena byków w klasie R w UE wynosi 4,95 euro/kg. Według tego samego źródła cena byków w Polsce wynosiła 4,8 euro/kg. 

Ceny bydła w Niemczech

W Niemczech sytuacja cenowa jest stabilna. Obecnie byki w klasie R w Niemczech kosztują około 4,78 euro/kg, jałówki 4,35 euro/kg, a krowy 3,63 euro/kg. 

Na początku bieżącego tygodnia mówiono o stabilnych cenach młodych byków i nieznacznie podwyższonych cenach krów rzeźnych - czytamy w aktualnym komentarzu rynkowym ekspertów VEZG.  

Pozostało 73% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. kwiecień 2024 10:24