StoryEditor

Ceny bydła: rosną u sąsiadów, a w Polsce jedynie zapowiedzi

Na rynku bydła mięsnego pojawiły się niewielkie zawirowania. Z jednej strony jest mniejsza podaż, z drugiej niewielkie zainteresowanie. Brakuje krów i to akurat widać wszędzie. Ile płacą ubojnie za bydło?
28.05.2024., 09:44h

Z artykułu dowiesz się:

Ceny bydła w UE

Z raportu Meat Market Observatory z okresu 13-19 maja br. wynika, że średnia unijna cena bydła w klasie R nieco spadła do 5,02 euro/kg. Bardzo ciekawa sytuacja pojawiła się w polskich notowaniach MMO, gdyż średnia cena bydła w klasie R poszła sporo do góry i wyniosła 4,92 euro/kg, co oznacza prawie 7 proc. wzrost, największy wpływ na te stawki miały ceny krów, które idą systematycznie w górę. O dalszych wzrostach cen krów słyszymy coraz częściej. Jest to najczęściej spożywany rodzaj mięsa, a pogłowie krów spada. 

Ceny bydła w Niemczech (VEZG)

Obecnie na niemieckiej giełdzie VEZG ceny krów wynoszą od 4,05 do 4,25 euro/kg. Ceny byków mięsnych w klasie R utrzymały się na poziomie 4,80 euro/kg. Ceny jałówek wynoszą obecnie 4,6 euro/kg. Sytuacja niby bez zmian od ubiegłego tygodnia, ale eksperci VEZG widzą dalsze podwyżki na horyzoncie. 

- Na początku tygodnia oferta jest nieco obszerniejsza niż wcześniej, ale nadal można ją szybko sprzedać. O...

Pozostało 76% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. czerwiec 2024 20:07