StoryEditor

Ceny byków, jałówek i krów: presja na obniżki. Przy tak niskiej podaży nikt się nie odważy

Rynek europejski wydaje się wysycony wołowiną. Podaż zaspokaja popyt, stawki się ustabilizowały. Ile płacą krajowe ubojnie?
09.07.2024., 10:33h

Z artykułu dowiesz się:

Ceny bydła w UE

Jak wynika z raportu Meat Market Observatory KE z dnia 24-30 czerwca, który opublikowano 4 lipca ceny bydła na unijnym rynku lekko wzrosły do 5,06 euro/kg. Za tusze młodych byków płacono 5,08 euro/kg, za krowy 4,05 euro/kg i jałówki 5,19 euro/kg. W porównaniu do średnich unijnych ceny byków są sporo niższe bo średnia w Polsce wynosi 4,74 euro/kg. Największa różnica jednak dotyczy jałówek, bo w Polsce w w.w. okresie płacono za nie jedynie 4,75 euro/kg. Wyższe ceny w Polsce od średniej unijnej występują w przypadku krów. Na nie nadal jest spore zapotrzebowanie i nie tylko w Polsce. Sezon wakacyjny sprzyja spożyciu fast foodów. Jednocześnie spada pogłowie krów mamek i krów mlecznych, więc sytuacja może się utrzymać dłużej. 

Ceny bydła w Niemczech (VEZG)

Przetwórcy w Niemczech mówią o konieczności obniżek cen byków w najbliższym czasie, tłumaczą to problemem ze sprzedażą cennych elementów. - Ze względu na niską podaż żywca nie udało im się to jeszcze, na...

Pozostało 72% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 02:41