StoryEditor

Ceny bydła: unijny marazm udziela się w krajowych zakładach. Jest jednak szansa na zmiany

Rynek byków wydaje się wysycony, a zapotrzebowanie jest niewielkie. Większym zainteresowaniem cieszą się krowy rzeźne i jałówki. Ile płacą ubojnie w bieżącym tygodniu?
18.06.2024., 11:00h

Z artykułu dowiesz się:

Ceny bydła w UE

Według najnowszego raportu Meat Market Observatory KE z okresu 3-9 czerwca ceny bydła na unijnym rynku pozostały bez zmian, nadal średnia wynosi 5,06 euro/kg. Średnia cena krów nadal jest wysoka i obecnie kształtuje się na poziomie 4,27 euro/kg. 

Jest szansa na utrzymanie się obecnych stawek na dość wysokim poziomie, są dwa ważne powody dla których prognoza może się sprawdzić. Pierwszy jest oczywisty i wynika z analizy spadku pogołowia krów mamek o 160 tys. szt. oraz ponad 300 tys. krów mlecznych, co oznacza mniej krów w skupie, ale również mniej cieląt do opasu. Jedno i drugie wpłynie na ceny bydła wszystkich kategorii i niższą podaż. Druga przyczyna możliwego utrzymania się cen na obecnym poziomie, a nawet szansy na wzrost stawek wynika z ważnej informacji, którą przekazała KE.

Otóż po miesiącach starań Komisji Europejskiej udało się wynegocjować zniesienie barier handlowych dla Francji i Irlandii dotyczących eksportu do Republiki Korei. Jest to...

Pozostało 77% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 12:02