StoryEditor

Jak opłacalność produkcji mleka oceniają hodowcy? (FILM)

Niektórzy rolnicy uważają, że ceny mleka mogą dobić nawet do 3 zł/l, ale opłacalność produkcji niekiedy jest gorsza, niż wtedy, kiedy mleczarnie płaciły 1,4 zł/l, ze względu na bardzo wysokie koszty produkcji. 
12.08.2022., 16:08h
Ceny mleka mogą nawet dobić do 3 zł/l, jednak sytuacja w mleczarniach w zależności od województwa i wielkości podmiotu skupowego jest bardzo zróżnicowana. Rolnicy jednak uważają, że w niektórych przypadkach koszty produkcji są bardzo wysokie i więcej im zostawało w kieszeni gdy ceny, ale i koszty były niższe. 

Rynek mleka w ostatnich latach jest przewrotny, a sytuacja w mleczarstwie niestabilna. Rosnące koszty produkcji mleka są zmartwieniem nie tylko hodowców, ale również mleczarni. Jak sytuację oceniają hodowcy? 

Zobacz cały reportaż! 

Film i montaż dr Mariusz Drożdż
Pozostało 10% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. luty 2024 23:19