StoryEditor

Ruch Młodych Farmerów przekazał poszkodowanemu na protestach rolnikowi nowy ciągnik

Rolnicy zrzeszeni w Ruchu Młodych Farmerów (RMF) z zebranych podczas internetowej zbiórki pieniędzy zakupili ciągnik dla rolnika, który stracił traktor w wyniku wypadku podczas protestu pod Zninem w marcu br. W piątek 31 maja nastąpiło oficjalne przekazanie nowemu właścicielowi ciągnika Deutz-Fahr 6115 C.
01.06.2024., 10:31h

Wypadek podczas protestu pod Żninem

Cofnijmy się najpierw wstecz. Wydarzeniami ze strajku zorganizowanego 20 marca pod Żninem żyła cała Polska. To właśnie wtedy z niewiadomych przyczyn, w stojące na blokadzie ciągniki wjechał rozpędzony samochód ciężarowy, który doszczętnie zniszczył jeden traktor a trzy inne uszkodził.

Szybka akcja społeczna Ruchu Młodych Farmerów

Rolnicy solidarnie stanęli po stronie swoich poszkodowanych kolegów. Ruch Młodych Farmerów zorganizował internetową zrzutkę pieniędzy, która zakończyła się w zaledwie 3 dni! Uzbierano kwotę ponad 300 000 zł!

- Trudno opisać wdzięczność, jaką odczuwamy dzięki Waszym wielkim sercom! Dokonaliście niemożliwego i w zaledwie kilka dni udało nam się wspólnie uzbierać kwotę potrzebną na zakup nowego narzędzia pracy dla poszkodowanego rolnika - napisali członkowie Ruchu Młodych Farmerów na stronie internetowej zrzutki.

Sporo formalności, ale traktor wreszcie trafił do rolnika

Organizacja zbiórki wiązała się z bardzo dużą ilością formalności, ale finalnie, po ponad 2 miesiącach od jej rozwiązania udało się wypłacić środki i zakupić nowy ciągnik dla poszkodowanego rolnika.

W piątek 31 maja, Rolnicy z Ruchu Młodych Farmerów udali się na gospodarstwo poszkodowanego rolnika aby oficjalnie przekazać maszynę. Zakupiono nowy ciągnik Deutz-Fahr 6115 C. Rolnicy z RMF spotkali się tam z poszkodowanymi rolnikami oraz organizatorem strajku. Jak podkreślają rolnicy, wsparcie otrzymał zarówno właściciel doszczętnie zniszczonego ciągnika, jak i pozostali rolnicy poszkodowani w strajku.

Ruch Młodych Farmerów dziękuje wszystkim zaangażowanym w zbiórkę

W mediach społecznościowych Ruch Młodych Farmerów zamieścił wpis, w którym dziękują za ogromne zaangażowanie rolniczej społeczności.

- Dzięki Waszej hojności udało się zebrać środki na zakup ciągnika, poszkodowanego w wypadku podczas protestu. Dziś uroczyście przekazaliśmy maszynę poszkodowanemu rolnikowi! Serdecznie dziękujemy każdemu wpłacającemu! - napisali rolnicy z RMF.

RMF podczas przekazania ciągnika reprezentowali:

  • Michał Nowacki,
  • Grzegorz Majewski,
  • Hubert Ojdana,
  • Damian Murawiec,
  • Sandra Sierocka,
  • Agata Stachowiak,
  • Patryk Kieloch,
  • Grzegorz Bardowski,
  • Grzegorz Guzik.

Wielkie brawa dla Ruchu Młodych Farmerów za wspaniałą akcję i dla wszystkich, którzy wzięli udział w tej internetowej zrzutce za wielkie serce!

oprac. bcz

Fot. Stachowiak

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. czerwiec 2024 16:37