StoryEditor

Zetor wyśle podzespoły do Rosji

Zetor zacieśnia współpracę z rosyjską firmą Kovrov Electromechanical Plant (KEMP). Czeski producent dostarczy komplety komponentów i silników do budowy 450 traktorów.
27.10.2017., 08:10h
Kolejne 450 traktorów ma zostać wyprodukowanych w przyszłym roku w Rosji na bazie podzespołów dostarczonych przez Zetora. Zmontowane w tym kraju ciągniki będą odpowiadać parametrom technicznym modelowi Forterra 135. Z Brna do Rosji będzie dostarczana tylko część komponentów ciągnika, natomiast w pozostałe komponenty rosyjski partner będzie się zaopatrywać samodzielnie. Przedmiot zamówienia stanowią silniki, skrzynie biegów, układy hydrauliczne, osie i kabina, czyli kluczowe komponenty maszyny. Zestawy nie zawierają obciążenia i kół. Wyprodukowane w ten sposób traktory sprzedawane będą ba rosyjskim rynku pod oznaczeniem ANT Zetor.

Podpisanie umowy z rosyjskim partnerem jest dla Zetora szansą na wzmocnienie pozycji na kluczowym rynku, jakim jest bez wątpienia Rosja. W ramach rozwijanej współpracy w tym roku do Rosji trafiło już ponad 100 kompletów traktorów Forterra 135. Owocna współpraca zaowocowała więc zamówieniem kolejnych 450 szt. na rok 2018. Porozumienie z firmą KEMP może zostać rozwinięte także o montaż traktorów o mocy 50 KM przeznaczonych do pracy poza rolnictwem.

Fot. firmowe
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 23:23