StoryEditor

Ceny drobiu hamują

Od kilku tygodni drobiarze dostawali mocno po kieszeni, ponieważ oferowane w skupie stawki były regularnie obcinane. W tym tygodniu większość ubojni postanowiła nie zmieniać swoich cenników, a tylko niewielka część dalej je obniżała.
27.11.2015., 14:11h

Wszyscy zastanawiają się, czy to wyhamowanie spadków cen oznacza powolne stabilizowanie się ich lub wręcz odwrót kierunku, jednak prawda jest taka, że tydzień temu po także chwilowej pauzie cenniki ponownie zaczęły lecieć w dół. Czy tak będzie i tym razem? Ubojnie milczą, mówiąc że same nie wiedzą, co będzie jutro. Fakty są jednak takie, że tendencja spadkowa nadal jest choć już nie tak silna jak przed tygodniem. Hurtownie narzekają na nadmiar mięsa drobiowego w magazynach i bardzo słaby jego zbyt w sklepach. Zarówno ubojnie, jak i producenci drobiu żywią nadzieję, że być może sytuacja poprawi się bliżej świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Z sondy cenowej przeprowadzonej przez redakcję topagrar.pl wynika, że na dzień dzisiejszy krajowe stawki za brojlery ustabilizowały się wokół kwoty około 3,19  zł/kg, co w stosunku do ubiegłego tygodnia oznacza spadek jedynie o około 3 gr/kg. Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3 zł/kg w województwie świętokrzyskim, a najwyższa to 3,30 zł/kg w województwie podlaskim.   ag

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).

Fot. K. Sierszeńska

Aleksandra Galus
Autor Artykułu:Aleksandra Galus

redaktor, specjalista ds. automatyzacji treści

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. czerwiec 2024 12:26