Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Fotowoltaika i biogaz>

Biogazownie rolnicze. Korzyści dla gminy i jej mieszkańców. Cz. 2

W poprzednim reportażu przedstawiliśmy informacje na temat tego, jak funkcjonuje biogazownia rolnicza w Boleszynie oraz jakie korzyści przynosi gminie i jej mieszkańcom. Tym razem z kamerą odwiedziliśmy Konopnicę - niewielką miejscowość położoną w województwie łódzkim, w Gminie Rawa Mazowiecka. 

Bartłomiej Czekała24 września 2021, 18:10
Od 2012 r. na jej terenie działa biogazownia rolnicza o mocy 2 MW, należąca do firmy Bioenergy Project Sp. z o.o., która od niedawna jest częścią Grupy Orlen Południe S.A. Instalacja ta posiada dwie jednostki kogeneracyjne pozwalające na efektywną produkcję energii elektrycznej i ciepła.

Prezes Bioenergy Project Tomasz Nowakowski, zaznacza, że biogazownia rolnicza w Konopnicy, podobnie jak inne tego typu obiekty, nastawiona jest przede wszystkim na produkcję energii elektrycznej i ciepła. Kluczowymi substratami wykorzystywanymi do ich produkcji  są surowce rolnicze pochodzące od lokalnych rolników i przedsiębiorców.
W wyniku pracy instalacji, oprócz biogazu rolniczego, powstaje masa pofermentacyjna, która z powodzeniem może być wykorzystywana jako nawóz do wzbogacania gleby w materię organiczną. 

Zachęcamy do obejrzenia filmu!

Więcej informacji na stronie www.kowr.gov.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)