StoryEditor

Największa farma fotowoltaiczna we Francji – położona na obszarach górskich robi wrażenie

To naprawdę niecodzienny widok! Farma fotowoltaiczna położona w południowej Francji na obszarach górskich robi niezłe wrażenie. Zajmuje powierzchnię 200 ha i zawiera 112 tys. modułów słonecznych, co czyni ją największą w tym kraju!
20.04.2021., 16:04h

W południowej Francji, w departamencie Alpes de Haute Provence ciągną się pola paneli fotowoltaicznych. Farma Colle des Mees zajmuje powierzchnię 200 hektarów i zmontowana jest z 112 000 modułów słonecznych, co czyni ją największą w tym kraju. Mega farma generuje 100 MW czystej energii, co wystarcza do zasilenia 12 tys. francuskich gospodarstw.

To geograficzne miejsce, położone około 800 metrów nad poziomem morza, posiada najlepsze warunki do produkcji energii słonecznej we Francji. Cieszy się dużym nasłonecznieniem, otrzymując poziome napromieniowanie słoneczne na poziomie 1550 kWh, oraz wysokim poziomem czystości powietrza, co skutkuje uzyskiem energii na poziomie 10-15% powyżej średniej.

Farma fotowoltaiczna Colle des Mees została zaprojektowana tak, aby mieć bardzo mały wpływ na środowisko. Panele zostały zainstalowane bez kładzenia betonowych fundamentów, które zniszczyłyby trawę, więc po upływie dwóch dekad i usunięciu paneli słonecznych, pozostanie ogromna przestrzeń zdrowej łąki.Źródło: www.amusingplanet.com
Fot. Twitter/ Internet Palace

Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 13:27