StoryEditor

Forum Bayera: przyszłość należy do młodych

Międzynarodowe towarzystwo, dyskusje o roli rolnictwa we współczesnym świecie oraz zagrożenia i szanse, jakie przed nim stoją – o tym m.in. dyskutowano na Future of Farming Dialog.
27.09.2016., 13:09h

Spotkanie zorganizowane w Niemczech w dniach 6–8 września 2016 r. zgromadziło prawie 140 dziennikarzy i blogerów zajmujących się tematyką rolnictwa. Pierwszego dnia odwiedziliśmy gospodarstwo Bayer ForwardFarm, gdzie zaprezentowane zostały m.in. systemy Easy Flow służące do bezkontaktowego nalewania pestycydów do opryskiwacza, Phytobac do utylizacji resztek cieczy opryskowej oraz specjalne obszary gospodarstwa dedykowane owadom zapylającym i lokalnym gatunkom zwierząt.

Drugi dzień to wizyta w centrum Baykomm w Leverkusen. Swoje wystąpienie miał m.in. Liam Condon, szef działu CropScience. Oprócz niego można było wysłuchać wykładów np. na temat dostępności wody dla rolnictwa w przyszłości oraz wykorzystaniu technologii satelitarnej w prowadzeniu działalności rolniczej.

Trzeciego dnia dziennikarze wizytowali w centrali Bayer CropScience w Monheim. Zwiedzanie obejmowało część badawczą na insektycydami oraz obszar poświęcony ochronie owadów zapylających.

Poniżej zdjęcia z tego wydarzenia.

jd, fot. Daleszyński

Pozostało 10% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jacek Daleszyński
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński

redaktor top agrar Polska, specjalista w zakresie uprawy roślin.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 08:02