StoryEditor

Hodowcy zwierząt futerkowych szukają ministra rolnictwa. Napisali do niego list

Hodowcy zwierząt futerkowych domagają się odszkodowań za poddawane ubojowi z nakazu Inspekcji Weterynaryjnej norki. Jednocześnie zwracają uwagę, że w przypadku wykrycia w stadach koronawirusa zamiast uboju należy stosować kwarantannę oraz szczepienia ochronne.
10.02.2021., 13:02h

Związek Polski Przemysł Futrzarski w liście otwartym do ministra Grzegorza Pudy przypomniał, że był on posłem sprawozdawcą tzw. Piątki dla zwierząt. „ …zdajemy sobie sprawę z tego, jaki jest Pana prywatny stosunek do chowu i hodowli zwierząt futerkowych. Niezależnie od powyższego, na wstępie, pragniemy Panu przypomnieć, że obejmując urząd Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, został Pan zobowiązany do podejmowania z największą starannością działań na rzecz ochrony hodowców zwierząt reprezentujących nawet tak nielubiany przez Pana sektor. Prywatne sympatie nie powinny znajdować odzwierciedlenia w podejmowanych przez Pana decyzjach – napisał Szczepan Wójcik prezes Zarządu Związku Polski Przemysł Futrzarski.

Dlatego hodowcy zwierząt futerkowych zwrócili się do MRiRW z prośbą o dokonanie zmian polegających na rozszerzeniu art. 49. ust. 1. ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt o norkę amerykańską. Tak, aby za zwierzęta likwidowane na podstawie decyzji Inspekcji Weterynaryjnej po wykryciu SarsCov-2 przysługiwały hodowcom odszkodowania.

Ich zdaniem, w ten sposób zostanie...

Pozostało 74% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 00:00