StoryEditor

Dodatkowa dopłata do prądu! Komu się należy?

Od lipca czekają nas zapowiadane podwyżki cen prądu. Oprócz bonu energetycznego będzie można skorzystać z dodatkowej dopłaty do prądu – 100 zł na prąd każdego miesiąca. Kto będzie mógł skorzystać z takiej dopłaty?
29.06.2024., 13:00h

30 czerwca 2024, wygasną programy chroniące Polaków przed gwałtownym wzrostem cen energii, wprowadzone przez rząd PiS. Rachunki za prąd i gaz pójdą w górę. Do końca grudnia 2024 będzie obowiązywała maksymalna cena energii elektrycznej na poziomie 500 zł/MWh dla gospodarstw domowych oraz 693 zł/MWh dla samorządów, podmiotów użyteczności publicznej oraz małych i średnich firm. Z kolei maksymalna cena paliwa gazowego została ustalona na poziomie 200,17 zł/MWh. 

Zobacz także: Nadal nie znamy cen gazu od 1 lipca 2024! Jakie są prognozy?

Bon energetyczny - od kiedy obowiązuje?

Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt ustawy o bonie energetycznym. W związku z tym Polacy mogą liczyć na dofinansowanie do rachunków za energię, jeżeli spełnią odpowiednie kryteria. 

Prawdopodobnie wnioski o wypłatę bonu energetycznego będzie można składać od 1 sierpnia do 30 września 2024 r. 

Jaką dopłatę do prądu można będzie dostać? 

Okazuje się, że po podniesieniu cen energii bon energetyczny nie będzie jedynym wsparciem dla Polaków. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będzie wypłacał dodatkowe 100 zł do rachunków za prąd dla osób uprawnionych. 

Kto dostanie 100 zł do rachunku za prąd? 

Na dopłatę w wysokości 100 zł do rachunków za prąd będą mogły liczyć osoby z niepełnosprawnościami, które na co dzień korzystają z respiratorów lub koncentratorów tlenu. Maszyny te zużywają bowiem dużo energii, a wiele osób w trudnej sytuacji ekonomicznej ogranicza leczenie, by zaoszczędzić na rachunkach. 

image

Zakaz sprzedaży węgla – kogo będzie obejmował?

Dodatkowe 100 zł na prąd dla osób z niepełnosprawnością - jakie warunki? Czytaj więcej na halowies.pl

Fot: envato.elements

Zuzanna Ćwiklińska
Autor Artykułu:Zuzanna Ćwiklińska Dziennikarka portalu Halo Wieś i portalu tygodnik-rolniczy.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. lipiec 2024 10:06