StoryEditor

Będą zmiany w finansowaniu Kół Gospodyń Wiejskich

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapowiada nowinki w zakresie udzielania wsparcia finansowego Kołom Gospodyń Wiejskich. Projekt rozporządzenia zawiera nowe regulacje. Co się zmieni?
19.06.2024., 13:00h

Spis treści:

Projekt nowelizacji rozporządzenia a KGW

Projekt nowelizacji rozporządzenia – nowe terminy

Projekt nowelizacji rozporządzenia – źródło

Projekt nowelizacji rozporządzenia a KGW

Projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który została opublikowany w wykazie prac legislacyjnych rządu, to propozycja nowego sposobu finansowania Kół Gospodyń Wiejskich.

– Projekt przewiduje umożliwienie udzielania pomocy kołom gospodyń wiejskich w wysokości 5 tys. zł i jednoczesne zobowiązanie koła do realizacji tylko jednego wydarzenia integrującego społeczność lokalną zamiast dwóch, zniesienie ograniczenia pomocy do kół działających tylko na obszarze gmin do 20 tys. mieszkańców – czytamy na gov.pl 

Przeczytaj także: Będą zmiany dla KGW! Czy dotkną dopłat?

Projekt nowelizacji rozporządzenia – nowe terminy

Ma zmienić się również kalendarium – termin naboru wniosków ma być wydłużony do 20 września, a wypłata wsparcia zostanie zrealizowana do 13 grudnia. KGW będą miały czas do 30 września 2025 roku na zorganizowanie wydarzenia integrującego społeczność lokalną. Natomiast rozliczenie wcześniej uzyskanego dofinansowania ma nastąpić do 31 października 2025 roku.

image
KGW w Polsce 
FOTO: Envato Elements 

Projekt nowelizacji rozporządzenia – źródło

Autor projektu zaznacza, że: – (…) do Ministerstwa napływają sygnały o zasadności udzielania pomocy wszystkim kołom gospodyń wiejskich w tej samej wysokości bez jej różnicowania w zależności od ilości kół w danej gminie oraz objęcia pomocą wszystkich kół niezależnie od wielkości gminy.

Rozporządzenie ma być przyjęte przez Radę Ministrów jeszcze w czerwcu.

Źródło: gov.pl

fot. envato elements 

Angelika Drygas
Autor Artykułu:Angelika Drygas
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. lipiec 2024 22:50