StoryEditor

Z motylkiem i Puchatkiem do lekarza

Kto ma małe dzieci wie, jak czasami trudno przekonać je do wizyty u lekarza. Stres małych pociech zmniejszyć może przyjazny wystrój przychodni – przekonują Banki Spółdzielcze SGB.
07.11.2016., 21:11h

Wizyta u nawet najbardziej zaprzyjaźnionego lekarza stanowić może przyczynę stresu naszych dzieci. Poczucie niepewności lub wręcz strachu często potęgowane jest w trakcie oczekiwania w kolejce pacjentów przed gabinetem lekarskim. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o zagwarantowaniu najmłodszym przyjaznej atmosfery na terenie placówki medycznej. Wystarczy zadbać o to, by wydzielić dla maluchów choć niewielki kącik, zadbać o jego wesoła kolorystykę i wyposażenie w interesujące zabawki.

Pomysł na zorganizowanie kącików edukacyjno-rozrywkowych w poczekalniach przychodni lekarskich na terenach wiejskich w całej Polsce pt. „Przyjaźni dzieciom” patronują m.in. Banki Spółdzielcze SGB.

– Dzięki zaproponowanej przez nas inicjatywie możemy sprawić, że wizyta u lekarza nie będzie kojarzyła się wyłącznie z bezczynnym oczekiwaniem w długiej kolejce pacjentów. Zagwarantowanie dziecku odpowiedniego środowiska, w którym będzie mogło zarówno skorzystać z rozrywki, jak i oddać się edukacji poprzez zabawę, przełoży się na wzrost pozytywnych opinii społecznych na temat takiej placówki – zaznaczają bankowcy z SGB, znani ze wspierania inicjatyw lokalnych.

Dotychczas w ramach programu pilotażowego w Polsce udało się zorganizować 7 takich placówek.
Na podst. materiałów SGB opr. pł

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 14:47