StoryEditor

Ceny detali do przyrządu żniwnego

Czekając na dobrą pogodę warto przyjrzeć się newralgicznym podzespołom kombajnu i dokonać ewentualnej naprawy. Tym razem sprawdzamy ceny detali do przyrządu żniwnego.
06.07.2017., 11:07h
Przygotowując zespół żniwny do sezonu trzeba przyjrzeć się w pierwszej kolejności stalkom i bagnetom. Elementy te odpowiadają za prawidłowe i szybkie cięcie zbieranego materiału. Kupując części warto wybrać oryginały lub części sprawdzonych marek. Za bagnet pasujący do kombajnów Bizon Z056 marki Waryński zapłacimy ok. 26,50 zł brutto, do Rekorda element ten kosztuje ok. 33 zł brutto. Za nożyk do kosy do Bizona zapłacimy ok. 3,50 zł brutto.

Waryński oferuje także bagnety i nożyki do popularnych marek kombajnów zagranicznych producentów, a ich ceny nie przyprawiają o zawrót głowy. Przykładowo, za bagnet do kombajnów New Holland zapłacimy nieco ponad 38 zł brutto. Element ten pasujący do sprzętu marki John Deere i Claas kosztuje odpowiednio: 34,8 i 36,5 zł brutto. Nożyki z logo Waryński do maszyn zachodnich to wydatek od 3 do 4,8 zł brutto za sztukę.

W przypadku polskich kombajnów ważnym elementem wymagającym kontroli jest przegub kulowy napędu kosy. Na rynku jest sporo zamienników, jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Najtańsze egzemplarze dostępne w handlu kosztują ok. 16 zł brutto, jednak odradzamy ich zakup. Za przeguby Waryński zapłacimy ok. 35 zł brutto.

Jeśli w kombajnie trzeba wymienić noże rozdrabniacza słomy, to ich cena w zależności od modelu kombajnu wynosi 10–12 zł za sztukę brutto.

Sprawdzając stan techniczny przyrządu żniwnego nie możemy zapomnieć o skontrolowaniu palcy nagarniacza. Detal ten do Bizona, firmy Waryński kosztuje ok. 7 zł brutto. Do sprzętu zachodnich marek pojedynczy element kosztuje od 6,8 do niemal 12 zł brutto za sztukę. pt
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 21:12