Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wojna Rosja - Ukraina a rolnictwo>

Rolnicy nie odpuszczają. Kolejny protesty 2. lutego, w tym blokada granicy z Ukrainą

Obrazek

W przyszłym tygodniu 2 lutego 2023 rozpocznie się kolejny protest rolników, tym razem w miejscowości Okopy na drodze krajowej nr 12, która prowadzi do przejścia granicznego w Dorohusku.

Patrycja Bernat26 stycznia 2023, 08:27

2 lutego 2023 r. będzie miał miejsce kolejny protest środowiska rolniczego. Tym razem zapowiadany jest w miejscowości Okopy na drodze krajowej numer 12, która prowadzi do przejścia granicznego w Dorohusku.

- Ceny zbóż drastycznie spadły. Przewóz ziarna z Ukrainy miał się odbywać tranzytem, ale nasz kraj został nim dosłownie zasypany. I teraz jest tak, że nasze zboże jakościowe chwilowo wypłynęło z kraju, a został ten syf z Ukrainy. Niestety, nadal jest problem ze zbożem technicznym, które miało pójść na opał, a poszło na młyny. Więc nie tylko rolnicy są oszukiwani, ale i konsumenci - mówi Piotr Olszewski, jeden z koordynatorów protestu w Dorohusku. (dla portalu tygodnik-rolniczy.pl

Stowarzyszenie Oszukana Wieś ogłasza blokadę granic

W związku z tragiczną sytuacją na polskim rynku spowodowaną niekontrolowanym napływem zbóż z Ukrainy, Stowarzyszenie Oszukana Wieś, organizuje protest, który  będzie trwał od 2 lutego od godziny 10:30 i planowany jest do 3 lutego do północy. Jak zostało przekazane przez chełmską policję, na czas protestu zostanie całkowicie wstrzymany ruch samochodów ciężarowych na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 12 z drogą wojewódzką numer 816.

- Kierowców samochodów ciężarowych udających się w kierunku Ukrainy, bądź też wyjeżdżających z Ukrainy, proszeni są o kierowanie się na inne przejścia graniczne - czytamy na oficjalnej stronie policji w Chełmie. 

Czytaj także: Protesty rolników z AgroUnii i Solidarności RI: rolnicy czekają na ministra Kowalczyka

Jeżeli chodzi o samochody osobowe, tutaj nie należy spodziewać się większych problemów.

opr. Bernat Patrycja
na podst. policja.gov.pl/lublin112.plPicture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)