StoryEditor

Rolnicy nie odpuszczają. Kolejny protesty 2. lutego, w tym blokada granicy z Ukrainą

W przyszłym tygodniu 2 lutego 2023 rozpocznie się kolejny protest rolników, tym razem w miejscowości Okopy na drodze krajowej nr 12, która prowadzi do przejścia granicznego w Dorohusku.
26.01.2023., 08:01h

2 lutego 2023 r. będzie miał miejsce kolejny protest środowiska rolniczego. Tym razem zapowiadany jest w miejscowości Okopy na drodze krajowej numer 12, która prowadzi do przejścia granicznego w Dorohusku.

- Ceny zbóż drastycznie spadły. Przewóz ziarna z Ukrainy miał się odbywać tranzytem, ale nasz kraj został nim dosłownie zasypany. I teraz jest tak, że nasze zboże jakościowe chwilowo wypłynęło z kraju, a został ten syf z Ukrainy. Niestety, nadal jest problem ze zbożem technicznym, które miało pójść na opał, a poszło na młyny. Więc nie tylko rolnicy są oszukiwani, ale i konsumenci - mówi Piotr Olszewski, jeden z koordynatorów protestu w Dorohusku. (dla portalu tygodnik-rolniczy.pl

Stowarzyszenie Oszukana Wieś ogłasza blokadę granic

W związku z tragiczną sytuacją na polskim rynku spowodowaną niekontrolowanym napływem zbóż z Ukrainy, Stowarzyszenie Oszukana Wieś, organizuje protest, który  będzie trwał od 2 lutego od godziny 10:30 i planowany jest do 3 lutego do północy. Jak zostało przekazane przez chełmską policję, na czas protestu zostanie całkowicie wstrzymany ruch samochodów ciężarowych na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 12 z drogą wojewódzką numer 816.

- Kierowców samochodów ciężarowych udających się w kierunku Ukrainy, bądź też wyjeżdżających z Ukrainy, proszeni są o kierowanie się na inne przejścia graniczne - czytamy na oficjalnej stronie policji w Chełmie. 

Czytaj także: Protesty rolników z AgroUnii i Solidarności RI: rolnicy czekają na ministra Kowalczyka

Jeżeli chodzi o samochody osobowe, tutaj nie należy spodziewać się większych problemów.

opr. Bernat Patrycja
na podst. policja.gov.pl/lublin112.pl

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
16. kwiecień 2024 20:21