StoryEditor

Rusza Zielone Agro Show 2024 w Ułężu!

W Ułężu niedaleko Lublina startuje kolejna edycja wystawy Zielone Agro Show. Na zainteresowanych produkcją zielonki czeka oferta blisko 150 firm.
18.05.2024., 12:39h

Jak uzyskać czystą paszę z użytków zielonych wysokiej jakości? Jaką metodę zastosować do zbioru trawy i lucerny? Na jakie wyposażenie parku maszynowego w gospodarstwie warto postawić? Jeśli choć na jedno z tych pytań nie znasz odpowiedzi, to znak, że warto odwiedzić w ten weekend targi Zielone Agro Show. 

Organizator, czyli Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych obchodząca w tym roku jubileusz 25-lecia działalności, zadbał o różnorodną ofertę firm z zakresu maszyn rolniczych, środków produkcji polowej i pasz zielonych, a także obsługi finansowej gospodarstw.

Tradycyjnie głównym punktem wystawy są widowiskowe pokazy maszyn zielonkowych: kosiarek, przetrząsaczy, zgrabiarek, pras zwijających, przyczep zbierających i sieczkarni. Każdego roku w pokazach udział bierze kilkadziesiąt zestawów. 

Nie mniej ciekawym punktem programu są wystawy zwierząt hodowlanych, odbywające się w specjalnie zaaranżowanej strefie z ringiem:

- wystawa bydła rasy HF

- wystawa bydła białogrzbietego,

- wystawa koni ras rodzimych,

- wystawa alpak.

Trwające do niedzieli targi to też kolejna okazja do odwiedzenia stoiska Polskiego Wydawnictwa Rolniczego, gdzie oprócz szerokiej oferty tytułów i poradników naszej redakcji będzie można przymierzyć się do ciągnika Arbos 4110 - głównej nagrody w jubileuszowym konkursie redakcji top agrar Polska. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY KONKURSU 

Warto podkreślić, że teren Moto Parku w Ułężu, gdzie gości wystawa, jest bardzo dobrze skomunikowany z głównymi drogami w kraju, dzięki czemu nawet droga z oddalonego o ponad 400 km Poznania jest komfortowa.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. czerwiec 2024 12:11