Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Hybrydowy kombajn New Holland na naszym pokazie żniwnym 12 lipca w Nagradowicach k. Poznania

Obrazek

Jedną z gwiazd nadchodzącego pokazu „Żniwa i siew z top agrar i profi” będzie przedstawiciel nowej serii kombajnów CH Crossover Harvesting marki New Holland z silnikiem o mocy 364 KM, którego koncepcja pracy łączy konwencjonalny omłot z separacją ziarna za pomocą dwóch rotorów. Ponadto w Nagradowicach marka New Holland pokaże także prasę nową zwijającą Pro-Belt 165, bronę talerzową SDM 300R oraz pług PL4S.

 

Jan Beba2 lipca 2022, 17:46

Już 12 lipca na polach Poznańskiej Hodowli Roślin zorganizujemy pokaz żniwny, w którym oprócz kombajnów w łanie jęczmienia zobaczymy szeroką gamę maszyn uprawowych i siewnych.

Zaplanowaliśmy strefę wystawową, gdzie będzie można spotkać się przedstawicielami firm, by obejrzeć maszyny z bliska, wyjaśnić wszelkie wątpliwości, uzyskać poradę i omówić prezentowane rozwiązania. Będą też stoiska firm nasiennych i chemicznych. W trakcie naszego spotkania nie zabraknie interesujących prelekcji, poświęconych nowoczesnym sposobom prowadzenia upraw i co najważniejsze, możliwości osobistego sprawdzenia maszyn na polu testowym. Podczas naszego spotkania odbędzie się także pokaz likwidacji szkody na polu uszkodzonym przez grad.

Program dnia:

9.00 rejestracja

9.15 prezentacje maszyn na stoiskach, prelekcje

10.30 pokaz maszyn

15.00 indywidualne prezentacje maszyn na polach testowych

17.00 zakończenie spotkania

▶ Wstęp tylko dla zarejestrowanych.

▶ Zapisz się już teraz na www.zniwa.topagrar.pl lub kliknij w obrazek

 

Kombajn CH7.70

Młocarnia wyposażona jest w bęben młócący o średnicy 600 mm, co wraz z łatwym w obsłudze segmentowym klepiskiem pozwala na przejście ze zbioru jednej rośliny na drugą w czasie krótszym niż 20 minut. Prędkość roboczą bębna można regulować z kabiny za pomocą hydraulicznej przekładni bezstopniowej, co umożliwia kombajniście w prosty sposób dostosować prędkość do uprawy roślinnej i warunków na danym polu. Podczas omłotu znać o sobie daje system Opti-Thresh, który dostosowuje parametry pracy do stanu uprawy roślinnej i jej dojrzałości poprzez zmianę położenia tylnego segmentu klepiska. Nie są do tego wymagane żadne narzędzia. Odsunięcie górnego segmentu od bębna sprawia, że proces omłotu przebiega delikatniej, co poprawia jakość słomy.

Po opuszczeniu poprzecznego bębna młócącego skoszona masa trafia na podwójny rotor.  Jak zaznacza firma, system Twin Rotor zapewnia wydajny i delikatny omłot oraz redukcję ilości popękanego ziarna. Specjalnie zaprojektowany system dwóch rotorów o średnicy 21 cali i długości 3,45 m zapewnia separację na powierzchni około 2,9 m2. Przy przejściu ze zbioru jednej uprawy roślinnej na zbiór drugiej, w systemie wymagane są tylko niewielkie modyfikacje, co przekłada się na wyjątkową wszechstronność kombajnu.

W kombajnie CH7.70 można stosować hedery Varifeed o szerokości do 9,15 m, w tym również ich najnowszą wersję o szerokości 8,53 m, która została stworzona specjalnie pod kątem tej serii kombajnów. Pochylenie płyty czołowej przenośnika pochyłego można regulować mechanicznie, aby zapewnić dopasowanie do zespołu żniwnego, a tym samym ustawić kąt dla różnych zespołów żniwnych, w celu zapewnienia płynnego przepływu masy żniwnej przy zbiorze każdej uprawy roślinnej i zwiększenia przepustowości.

CH ma kaskadowy system czyszczenia ziarna, Triple-Clean, który dzięki wprowadzeniu dodatkowej kaskady pośrodku podsiewacza zwiększa wydajność czyszczenia nawet o 15%.

Jak informuje New Holland model CH7.70 sprawdza się również przy pracy na pochyłościach dzięki systemowi SmartSieve, który automatycznie kompensuje boczne pochylenie do nawet 25%, zapewniając równomierne obciążenie sit, a tym samym równomierne czyszczenie. System steruje również pracą sit w oparciu o prędkość obrotową wentylatora i wielkości ziaren. Ponadto system Opti-Fan automatycznie kompensuje wahania prędkości ziarna na koszu sitowym, gdy maszyna pracuje na zboczach. Zmniejsza prędkość wentylatora podczas jazdy pod górę, aby żadne ziarno nie zostało utracone z tyłu kombajnu, natomiast podczas zjeżdżania z góry, prędkość wentylatora jest zwiększana, aby zapobiec przeciążeniu sit.

Wersja kombajnu Laterale zapewnia wydajną pracę na stromych stokach – tu zastosowano automatyczny system poziomowania całej maszyny, który kompensuje boczne pochylenie na stokach nawet do 18%.

W produkowanym w Płocku modelu CH7.70 zastosowano silnik FPT Cursor 9 o mocy 374 KM (o 34 KM więcej niż w modelu CX6.90). Dzięki zastosowaniu technologii HI-eSCR 2 spełnia on wymogi normy emisji spalin Stage V. Kombajn CH został zaprojektowany z myślą o ułatwieniu codziennych prac konserwacyjnych - ograniczają się one do przesmarowania czterech punktów smarowania. Ponadto, oferowana standardowo wydłużona, trzyletnia gwarancja (1200 roboczogodzin silnika), która swym zakresem obejmuje silnik, układ przeniesienia napędu i układ neutralizacji spalin, oraz 600-godzinny okres między przeglądami dalej redukują koszty eksploatacji kombajnu.

 

Prasa Pro-Belt 165

Najnowsza zmiennokomorowa prasa New Holland Pro-Belt 165 wyróżnia się wszechstronnością i wysoką wydajnością produkcyjną we wszystkich warunkach zbiorów plonów, wysokim stopniem zgniotu, a także wyjątkową niezawodnością i trwałością – chwali się producent.

– Opracowaliśmy serię Pro-Belt, aby odpowiedzieć na szczególne potrzeby usługodawców i rolników, którzy odnotowują duże roczne zużycie swoich pras. Jej niezawodność to kluczowy składnik ich sukcesu, ponieważ radzi sobie ona równie dobrze wtedy, gdy okno zbiorów ulega przyśpieszeniu bądź opóźnieniu – powiedział Simon Nichol, dyrektor ds. produktu w segmencie maszyn do zbioru siana i paszy.   

Seria Pro-Belt została zaprojektowana w oparciu o informacje zwrotne zebrane przez New Holland podczas licznych, prowadzonych na całym świecie testów polowych u klientów – od Ameryki po Australię, Nową Zelandię i Europę, podczas których wyprodukowano łącznie 150 000 bel. Uczestnicy w jasny sposób sformułowali charakterystykę parametrów, które uważali za fundamentalne: wszechstronność w zakresie rodzaju plonu, pojemność oraz stopień zgniotu beli i wygląd.  

Nowa prasa została opracowana z myślą o niezawodności i trwałości, z dzieloną przekładnią zapewniającą wysoką sprawność mechaniczną i solidność oraz usprawnioną konstrukcję z mniejszą liczbą mocniejszych komponentów i części ruchomych. Masywny rotor o średnicy 520 mm wraz z aktywną opuszczaną płytą podłogową zapewniają operatorowi wgląd w przepływ plonu i pozwalają mu osiągnąć maksymalną wydajność, wysoką przepustowość i ciągłe podawanie materiału roślinnego. New Holland wskazuje, że prasa jest uniwersalna i sprawdza się bardzo dobrze przy zbiorze kiszonki, jak i suchej słomy, produkując w sposób ciągły idealnie uformowane, sztywne bele o wysokim stopniu zgniotu, co ułatwia ich składowanie i przeładunek. Dzięki wydajności pracy sięgającej 30 ton na godzinę oraz zagęszczeniu na poziomie 140 kg/m3 w przypadku słomy, seria Pro-Belt umożliwi klientom szybsze formowanie bel, a co za tym idzie sprzątnięcie pola w krótszym czasie i większą liczbę uformowanie bel.

 

Brona talerzowa SDM300R

Po zbiorze zbóż i słomy w ruch pójdą talerzówki i kultywatory .W tym gronie marka New Holland, pokaże bronę talerzową SDM 300R. Maszyna o szerokości roboczej 3m wyposażona w 24 talerze o średnicy 520 mm oraz pojedynczy wał doprawiający typu „ U”. Głębokość pracy regulowana hydraulicznie w zakresie 3-10 cm.

Dzięki modelom o szerokości roboczej od 3 do 7 m, kompaktowe brony talerzowe New Holland SDM do średnio ciężkich zastosowań dostępne są zarówno dla dużych, jak i małych gospodarstw. Zawieszany model SDM 300 R może pracować z traktorem o mocy zaledwie 100 KM, dzięki swojej prostej konstrukcji i łatwości regulacji zapewnia prosty dostęp do wydajności w przystępnej cenie. Największy model, ciągniony kultywator SDM 700 T, przeznaczony jest do użytku z ciągnikami o mocy od 240 do 320 KM. Charakteryzuje się niskim oporem pracy przy dużej szerokości roboczej, a dzięki specjalnej konstrukcji talerzy i ich rozstawie co 250 mm, zapewniają duży prześwit dla resztek pożniwnych oraz mały wyrzut boczny gleby nawet przy prędkości roboczej rzędu 15 km/h, wszystkie modele SDM zapewniają wysokie tempo pracy przy jednoczesnym umiarkowanym zużyciu paliwa.

W pełni zawieszane modele New Holland SDM dostępne są w wersji SDM 300 R o sztywnej konstrukcji i szerokości 3 m oraz SDM 400 o szerokości 4 m i SDM 500 o szerokości 5 m w składanej konfiguracji. We wszystkich składanych modelach SDM, przy otwartych skrzydłach bocznych są one dociskane ciśnieniowo w celu zachowania sztywności i równomiernej głębokości roboczej, jak również stałego ciężaru na każdym z talerzy.

Dzięki swojej płytkiej i wklęsłej konstrukcji talerze w bronach New Holland SDM oferują kluczowe zalety w stosunku do bardziej tradycyjnej konstrukcji.  Modele SDM wyposażone są w unikalne ramię talerza zapewniające dodatkowy prześwit umożliwiający przepływ resztek pożniwnych. Zawieszenie realizowane jest za pomocą sprawdzonego systemu gumowych elementów silentblok, umożliwiających ruch w pionie w zakresie 10 cm. Model SDM wyposażony jest w jeden talerz na ramię, dla zapewnienia maksymalnego kopiowania podłoża oraz wytrzymałości.

Firma zastosowała 17° kąt natarcia oraz 7° kąt odchylenia talerza zapewniają agresywne mieszanie resztek. Brony SDM wyposażone są w otwartą konstrukcję o wąskim profilu, z dużym prześwitem pod ramą oraz rzędowym rozstawem talerzy w odległości 800 mm. Przepływ resztek pożniwnych jest niezakłócony, co przekłada się na mniejsze ryzyko kumulowania resztek i zatorów

 

Pług PL4S

Pługi serii PL są przeznaczone do małych gospodarstw i mogą współpracować z ciągnikami o mocy do 140 KM. Gama pługów obejmuje zawieszane, trzy- i czteroskibowe pługi odwracalne o nisko położonym środku ciężkości i niewymagające dużego udźwigu TUZ ciągnika. Pługi serii PL mają zabezpieczenie na śruby ścinane w wersji trzy- i czteroskibowej, natomiast rolnicy pracujący na glebach kamienistych mogą zamówić trzy skibowy pług z zabezpieczeniem hydraulicznym przed kamieniami. Szerokość skiby można w łatwy sposób wyregulować pod kątem warunków polowych, wykonując trzy proste czynności. Konstrukcja pługów serii PL umożliwia obrót korpusów pod ramą, a koła kopiującego górą podczas obracania pługa. Maksymalne zapotrzebowanie na moc prezentowanej wersji to 140 KM.

Warto zaznaczyć, ze zawieszane pługi marki New Holland posiadają jako wyposażenie seryjne układ osiowania pługa przy regulacji pierwszej skiby. Wykorzystuje on geometrię równoległoboku, która w sposób automatyczny podczas zmiany szerokości roboczej pierwszej skiby ustawia prawidłowo wszystkie korpusy. Prawidłowe wyregulowanie pługa zapewnia optymalne wyniki orki, m.in. płynną pracę pługa i minimalne zapotrzebowanie na moc.

New Holland produkuje swoje pługi w specjalistycznym zakładzie położonym w Överum w Szwecji. W zakładzie w Överum pługi są produkowane już od ponad 165 lat i zdobyta na przestrzeni lat fachowa wiedza odciska swój ślad na każdym pługu. Głównym materiałem wykorzystywanym do produkcji jest stal, a inżynierowie w Överum coś już na ten temat wiedzą, bazując na niemal 360- letniej tradycji w jej produkcji. Odkładnice współczesnych pługów wykonywane są ze wzmocnionej stali węglowej, dzięki czemu zawdzięczają swoją unikatową wytrzymałość. Obróbka stali obejmuje wzbogacanie stali węglem przez 18 godzin, a następnie czterogodzinną fazę wychładzania azotem. Następnie odkładnice są podgrzewane przez 30 minut, aby nadać im kształt, po czym ponownie podgrzewane w temperaturze 150°C, aby usunąć wszystkie naprężenia. W efekcie finalnym powstaje produkt o maksymalnej wytrzymałości i długowieczności.1 z 4
Obrazek

2 z 4
Obrazek

3 z 4
Obrazek

4 z 4
Obrazek

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)