StoryEditor

Opinie rolników z NBOR: Ładowarka teleskopowa Dieci

Zasięgnęliśmy opinii wśród rolników, którzy ocenili swoje ładowarki teleskopowe w Niezależnym Badaniu Opinii Rolników. Oto Dieci.
21.05.2019., 17:05h

Dieci z sąsiedztwa

– Niewielka odległość do dilera przesądziła o tym, że wybraliśmy sprzęt marki Dieci – mówi Marcin Mnichowski z miejscowości Juncewo, która leży na pograniczu Wielkopolski i Kujaw. W gospodarstwie naszego rozmówcy, który gospodaruje wspólnie z ojcem i bratem na ok. 130 ha, od 2013 roku pracuje ładowarka Dieci Agri Farmer 30.7. Rodzinne gospodarstwo nastawione jest na produkcję trzody chlewnej. Licznik ładowarki niedawno pokazał 1000 godzin.

– Nie mamy obornika i nie wykorzystujemy do ściółki słomy, ładowarka pracuje przy hodowli tylko przy przygotowywaniu paszy – dodaje młody rolnik.

– Zanim coś kupię, muszę jechać do rolnika i zobaczyć, jak u niego pracuje taka maszyna – mówi Mnichowski. Tak samo było z ładowarką, wspomina, że początkowo chcieli kupić mniejszą maszynę z niższymi kołami, ale ostatecznie ze względu na uniwersalność wybrali wersję z oponami 24 cale.

Rolnik jest zadowolony z pracy ładowarki. Sen z powiek spędzają nie najlepszej jakości plastiki w kabinie, które – jak mówi rolnik – same pękają. Chodzi o boczną osłonę deski rozdzielczej, widoczną po otwarciu drzwi. ...
Pozostało 58% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. luty 2024 14:51