StoryEditor

Opinie rolników z NBOR: Ładowarka teleskopowa JCB

Zasięgnęliśmy opinii wśród rolników, którzy ocenili swoje ładowarki teleskopowe w Niezależnym Badaniu Opinii Rolników. Dziś maszyna JCB.
21.05.2019., 13:05h
To jest podstawowa maszyna, bez niej nie da się już funkcjonować – tak o ładowarce teleskopowej JCB 531 70 Agri mówi Marcin Śpica, który jest operatorem sprzętu w gospodarstwie położonym w miejscowości Gostycyn w woj. kujawsko-pomorskim. Właścicielem gospodarstwa o powierzchni 250 ha nastawionego na produkcję roślinną jest Andrzej Rosentreter, który prowadzi także firmę usługową dla rolnictwa.

Ładowarka do wszystkiego


Ładowarka trafiła do gospodarstwa w 2014 roku, i do tej pory na jej liczniku nakręcono 1300 godzin. Jej podstawowe zadania to prace przeładunkowe zboża w magazynie płaskim, załadunek wapna i nawozów w workach big-bag. Okazuje się, że maszyna z teleskopem jest niezastąpiona przy pracach rozbiórkowych.

– Nasza ładowarka sporo pracowała w lesie – mówi właściciel gospodarstwa. To wynik nawałnicy z sierpnia 2017 r., której epicentrum było w pobliżu Gostycyna (odległość do Tucholi to tylko 15 km). Operator ładowarki chwali ją za wygodny joystick. Wskazuje, że jego dużą zaletą jest przycisk umieszczony w dolnej części dźwigni, który umożliwia zmianę kierunku jazdy. To wygodne rozwiązanie, bo nie t...
Pozostało 62% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 15:13