StoryEditor

Orka On-land w wykonaniu Unii

Nasz największy producent maszyn, Unia nie zasypia gruszek w popiele i cały czas rozszerza paletę oferowanego sprzętu. Ostatnio gama maszyn powiększyła się o nowy pług do orki On-land.
10.11.2018., 09:11h
Jazda podczas orki wszystkimi kołami po caliźnie ma coraz większe grono zwolenników. Ciągnik nie ugniata podglebia i dodatkowo ma lepszą przyczepność, co ogranicza niekorzystny poślizg. Jednak by móc wykonywać orkę On-land niezbędny jest pług, który umożliwi to zadanie. 
Unia wprowadziła ostatnio do oferty obracalny pług Vis w wersji pozwalający na wykonywanie orki w sposób tradycyjny lub On-land. Do zmiany charakteru pracy wykorzystywany jest siłownik hydrauliczny przestawiający ramę pługa. Do pracy On-land pług został doposażony w przednie koło podporowe o śrubowo regulowanej głębokości pracy. Standardowo koło ma rozmiar 10.0/80-12, w opcji proponowany jest większy model - 320/60-12.

Nowe modele Visów oferowane są w wersji od 5 do 8 korpusów. Wszystkie elementy robocze rozmieszczone są na solidnej ramie o wymiarach 160 na 160 mm i grubości ścianki 10 mm. Standardowym wyposażeniem są korpusy typu Long przymocowane do kutych grządzieli. 
Pług ma skokową regulację szerokości pracy korpusów. Do wybory są 4 różne warianty, od 37 do 55 cm na skibę. Przy najszerszym ustawieniu model 8-skibowy w jednym przejeździe zaoruje pas o szerokości 4,4 m. W opcji proponowana jest hydrauliczna regulacja pierwszej skiby, dzięki czemu traktorzysta podczas nastaw tego parametru nie musi opuszczać kabiny ciągnika. Elementy robocze są chronione przed uszkodzeniem za pomocą dwóch typów zabezpieczeń. Pierwsze z nich, wykorzystujące zrywane śruby polecane jest na pola pozbawione kamieni.

Drugie zabezpieczenie resorowe typu non stop sprawdzi się na polach z dużą ilością podziemnych przeszkód. W podstawowej wersji do ochrony korpusów wykorzystywane są resory z 7 piórami. Istnieje także opcja dołożenia kolejnych elementów w celu zwiększenia siły wyzwalania korpusu.

System wydźwigu pługa został wyposażony w akumulator hydrauliczny, dzięki czemu podczas jazdy po nierównościach wstrząsy są tłumione.
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. maj 2024 19:11