StoryEditor

Szybki siew poplonów

Chcąc maksymalizować dopłaty unijne, rolnicy są zobligowani do wysiewu poplonów. Prezentujemy niedrogi sprzęt ułatwiający to zadanie.
20.07.2018., 11:07h
Na rynku jest sporo ofert różnego sprzętu do wysiewu poplonów. Najtańsze modele na aukcjach internetowych kupimy już od ok. 1,6 tys. zł brutto. Są to proste urządzenia z elektrycznym napędem tarczy wysiewającej.

Przegląd sprzętu do siewu poplonów rozpoczynamy od firmy Agro-Masz. Producent oferuje siewnik SP200, wyposażony w 200-litrowy zbiornik. Elektrycznie napędzany aparat wysiewający pozwala na siew niemal wszystkich gatunków poplonów. Nasiona transportowane są pneumatycznie do rozdzielacza, a następnie trafiają do elastycznych przewodów zakończonych płytkami rozpraszającymi. Szerokość robocza wynosi od 2 do 6 m. Cena siewnika SP200 rozpoczyna się od ok. 8,9 tys. zł netto.

Poplon to siewnik firmy Akpil. Maszyna ma zbiornik o pojemności 110 l i elektryczny napęd tarczy wysiewającej nasiona. Szerokość robocza jest regulowana prędkością obrotową tarczy i mieści się w przedziale od 2,5 do 15 m. Do regulacji służy sterownik w kabinie ciągnika. Za siewnik Poplon trzeba zapłacić ok. 3,4 tys. zł netto.

Szerokość robocza do 24 m
Firma APV oferuje proste jednotarczowe siewniki poplonów. Model ES 100 M1 Classic ma zbiornik z tworzywa mieszc...
Pozostało 61% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. maj 2024 23:41