StoryEditor

System DataConnect już działa

Na targach Agritechnica 2019, firmy Claas, John Deere, 365FarmNet i CNH Industrial zaprezentowały niezależny od producenta interfejs DataConnect do transmisji danych w chmurze. Po pomyślnym przetestowaniu serii wstępnej w gospodarstwach rolnych i firmach usługowych na różnych rynkach, DataConnect  jest już dostępny online i może być wykorzystywany do przesyłania danych maszyn.
02.11.2020., 23:11h

DataConnect umożliwia wymianę istotnych danych maszyn między platformami i pozwala użytkownikom na dostęp do wszystkich informacji dotyczących floty obejmującej maszyny różnych producentów na jednej, wybranej przez siebie platformie. Poprzednio dostęp do tych informacji był utrudniony i wymagał korzystania z oddzielnych portali internetowych lub platform udostępnianych przez poszczególnych producentów, co wiązało się z koniecznością wielokrotnego wykonywania tych samych czynności. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Struktura rozwiązania opartego na bezpośrednim połączeniu chmur umożliwia bezproblemowy i zautomatyzowany przepływ danych bez udziału rolnika. Wymiana danych w czasie rzeczywistym pozwala na podgląd na żywo informacji o całej flocie maszyn. Co więcej, DataConnect nie wymaga dodatkowego sprzętu ani dodatkowych składników oprogramowania i zapewnia bezpieczną obsługę danych.

Data Connect w całości nie zastąpi rodzimej platformy, ale dzięki nowemu podejściu farmerzy mogą wyświetlać pięć różnych rodzajów danych maszyn z posiadanej floty:

  • bieżącą pozycję maszyny,
  • historyczną pozycję maszyny,
  • poziom paliwa w zbiorniku,
  • stan maszyny na polu,
  • prędkość jazdy maszyny.


Każdy rolnik  może wybrać preferowaną przez siebie firmową platformę cyfrową, na której wyświetlane będą wszystkie dane. Po nawiązaniu połączenia na ekranie automatycznie pojawią się także informacje o maszynach innych producentów. Pojazdy wyświetlane są z ikonami w kolorach odpowiadającymi poszczególnym markom lub widoczne są w polu informacji ikony. Grupa CNH Industrial pracuje jeszcze nad interfejsem i podłączy się niebawem. Obecnie w systemie razem z 365FarmNet połączone są systemy Claas i John Deere.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. lipiec 2024 21:02