StoryEditor

Koronawirus: Zasiłek chorobowy dla rolników przedłużony

Rząd wydłużył możliwość otrzymywania przez rolników zasiłku chorobowego w przypadku zakażenia koronawirusem. Dzienna stawka pozostaje niezmieniona i wyniesie 15 zł.
29.09.2020., 17:09h
W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie, zgodnie z którym przedłużona zostaje możliwość otrzymania zasiłku chorobowego dla rolników w kwocie 15 zł za każdy dzień czasowej niezdolności do pracy, trwającej nieprzerwanie nie dłużej niż 14 dni.  
Chodzi o niezdolność spowodowaną wirusem COVID-19: zakażeniem lub chorobą układu oddechowego.
Rozporządzenie ma obowiązywać przez okres trwania stanu epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. 
Nowe przepisy wchodzą w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, z mocą od dnia 5 września 2020 r.

ABC zasiłku chorobowego dla rolnika – pobierz specjalny poradnik!

Dla każdego rolnika dużym problemem jest choroba, która czasowo lub długoterminowo wyłącza go z aktywnej pracy w gospodarstwie. Dlatego warto wiedzieć na jakie świadczenia od KRUS można liczyć w przypadku choroby. W tym celu przygotowaliśmy dla wszystkich naszych Czytelników specjalny poradnik, który odpowiada na wiele pytań związanych z korzystaniem przez rolników, ich małżonków i domowników z zasiłków chorobowych.ksz, oprac. na podst. MRiRW, fot. pixabay.com
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 01:24