StoryEditor

Naprawa za 5 zł! Co robić, gdy filtr samościemniający przestaje działać?

Do wygodnych rozwiązań łatwo się przyzwyczaić, w warsztacie należy do nich z pewnością przyłbica automatyczna. Jednak z biegiem czasu filtr samościemniający przestaje działać. Jak go naprawić? Pokazujemy krok po kroku! 
31.01.2023., 12:01h

Korzystanie z automatycznej przyłbicy to wygoda, bo podczas spawania ma się dyspozycji zawsze wolną rękę. Z upływem czasu filtr samościemniający przestaje działać. Wtedy niektórzy użytkownicy mogą pomyśleć, że moduł elektroniczny uległ uszkodzeniu. Jednak najczęstszą przyczyną niedomagań jest błahy powód, czyli rozładowana bateria.

Źródło energii wbudowane jest wewnątrz filtru. Często stosowana jest tam bateria CR2450 3V w wersji z blaszkami, które są przylutowane do płytki wewnątrz filtru. Jej wymiana, z pozoru łatwa, wymaga każdorazowo demontażu filtru z przyłbicy, rozebrania filtru i lutowania. Prostym rozwiązaniem, które pozwoli ułatwić i skrócić czas wymiany baterii jest zastosowanie innego modelu, np. CR2032 3V wraz z podstawką, którą zamontujemy w dogodnym miejscu na zewnątrz filtra.

Czytaj także: Naprawa hamulców i zwolnic w Ursusie C-360 3P. Jak to naprawić? Pogotowie warsztatowe top agrar Polska

Oryginalna bateria CR2450 ma dużą pojemność, tj. nawet 550 mAh, a zastępcza wersja CR2032 znacznie mniejszą, tj. ok. 200 mAh. Dlatego trzeba będzie wymieniać ją częściej, ale po modernizacji będzie to trwać kilka sekund. P...

Pozostało 78% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 07:53