StoryEditor

Skupował zboże i nie wypłacał pieniędzy. 30-latek zatrzymany

Zatrzymany mężczyzna posługiwał się dany firmy, której nie był właścicielem. Skupował zboże, nie wywiązywał się z umowy i nie wypłacał pieniędzy. Oszukał pokrzywdzonych na ponad 100 tysięcy złotych. Nie wykluczone, że pokrzywdzonych jest więcej.
02.05.2023., 12:05h
Janowscy kryminalni dokonali zatrzymania 30-latka, mieszkańca gminy Chrzanów, który posługiwał się danymi firmy, której nie był właścicielem w celu skupowania zboża. Za pomocą portali wyszukiwał ogłoszenia dotyczące sprzedaży zboża. Składał oferty, zawierał umowy, ale za zboże nigdy nie zapłacił. Suma strat szacowana jest na ponad 100 tysięcy złotych. Policjantom udało się zabezpieczyć 60 tys. złotych znajdujące się w mieszkaniu oszusta.


Fot. KPP Janów Lubelski.

Na tym etapie ustalono, trzy poszkodowane osoby, nie jest wykluczone, że może być ich więcej. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, zastosowano wobec niego dozór, a także zakaz opuszczania kraju. Jak informuje aspirant sztabowy Faustyna Łazur, za oszustwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.Fot i źródło: Fot. KPP Janów Lubelski.
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 21:06