StoryEditor

Fiskus czeka na Twoje dane VAT

Od 1 lipca 2016 roku podatnicy są zobowiązani udostępniać Urzędowi Skarbowemu szczegółowe dane finansowo-księgowe oraz handlowe w formie elektronicznej. Dotyczy to też VAT.
29.07.2016., 12:07h

Od 1 lipca 2016 roku podatnicy są zobowiązani udostępniać Urzędowi Skarbowemu szczegółowe dane finansowo-księgowe oraz handlowe w formie elektronicznej. To obejmuje również rozliczenia VAT.

Podatnicy prowadzący księgi w programach komputerowych, będą mieli obowiązek, bez wezwania, okresowo przekazywać dane z ewidencji VAT za pomocą środków komunikacji elektronicznej, a po drugie będą miały obowiązek na żądanie organów podatkowych, przekazywać wskazane dane z ksiąg oraz dowodów księgowych również w formie elektronicznej, jako Jednolity Plik Kontrolny (JPK). 
Obowiązek comiesięcznego przekazywania danych z ewidencji VAT bez wezwania organów podatkowych, jak i wymóg przekazywania danych z ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych na żądanie organów podatkowych wprowadzane będą etapami, od:

  • 1 lipca 2016 roku - duże przedsiębiorstwa;
  • 1 stycznia 2017 roku - małe i średnie przedsiębiorstwa
  • 1 stycznia 2018 roku – mikroprzedsiębiorstwa.

opr. pł

Fot. Sierszeńska

W każdym kolejnym numerze „top agroszef Premium” szerokie materiały poświęcone VAT: kalkulacje, porady, pytania i odpowiedzi. Kwartalnik „agroszef” w promocyjnej cenie – ty...

Pozostało 15% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 11:59