StoryEditor

Hogan przeciwny podniesieniu ceny interwencyjnej

W związku z trudną sytuacją na unijnym rynku mleka europosłowie domagają się od KE podjęcia działań interwencyjnych.          
09.07.2015., 20:07h

Unijny komisarz ds. rolnych – Phil Hogan opowiedział się za pozostawieniem w sektorze rolnym opłat za przekroczenie kwot mlecznych w sezonie 2014/2015. Irlandczyk zapewnił w poniedziałek (6 lipiec) w Europarlamencie w Strassburgu na debatcie o rynku mleka: „Będę czynił, co będę mógł”. Przypomniał, że Komisja Europejska już umożliwiła rozłożenie na trzy roczne raty kary za przekroczenie kwoty mlecznej. Hogan odrzucił jednak podniesienie interwencyjnej ceny na produkty mleczarskie. W jego opinii taki krok czyni konieczną adaptację bardziej bolesną. Dla polityki ukierunkowanej na rynek jest to zły sygnał. 

– Celem nie jest produkowanie tak dużo, jak jest to możliwe, lecz tak dużo, jak umożliwia rynek  – akcentował Hogan. Na ostatniej debacie o trudnej sytuacji producentów mleka liczni europosłowie domagali się od KE podjęcia przedsięwzięć stabilizujących rynek.

– Obawiam się, że kończy się pański miesiąc miodowy w Parlamencie Europejskim – mówił europoseł z Wielkiej Brytanii James Nicholson i powiedział, że oczekuje od komisarza ds. rolnych szybkiego podjęcia interwencji na rynku mleka.  AgE (les). 

Ryszard Lesiakowski
Autor Artykułu:Ryszard Lesiakowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 04:26