Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rynek zbóż>

Czy Komisja Europejska przedłuży zakaz importu zbóż, rzepaku i kukurydzy z Ukrainy?

Podczas Krajowych Dni Pola w Sielinku zapytaliśmy unijnego komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego o to czy Komisja Europejska przedłuży po 5 czerwca zakaz importu zbóż, rzepaku i kukurydzy z Ukrainy. Z komisarzem rozmawiał Karol Bujoczek, redaktor naczelny top agrar Polska.

Bartłomiej Czekała4 czerwca 2023, 14:28
We wtorek 5. czerwca kończy się czasowy zakaz importu niektórych produktów rolnych, w tym pszenicy, kukurydzy, rzepaku czy gryki z Ukrainy do Polski i 4 innych państw przyfrontowych. Podczas briefingu prasowego w trakcie Krajowych Dni Pola w Sielinku minister rolnictwa Robert Telus wyraził nadzieję, że ten zakaz zostanie przedłużony. Wtórował mu unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski , który wspomniał, że wszystkie argumenty za tym rozwiązaniem przedstawił Komisji Europejskiej i zapewnił, że decyzja zapadnie do 5. czerwca.

Jakie są na to szanse i jeżeli zakaz zostanie przedłużony to na cały rok czy na kilka miesięcy? M. in. o tym z unijnym komisarzem ds. rolnictwa rozmawiał Karol Bujoczek, redaktor naczelny top agrar Polska.

Obejrzyj koniecznie ten wywiad!


AKTUALIZACJA 5.06.2023 r.

Minister Rolnictwa Robert Telus poinformował na swoim Twitterze, że otrzymał projekt unijnego rozporządzenia, które przedłuża zakaz importu 4 produktów rolnych (pszenicy, kukurydzy, rzepaku i słonecznika - przyp. red.) do 5 krajów przyfrontowych UE do 15 września br. Jest to projekt, ale finalna decyzja ma zapaść dziś wieczorem w Brukseli.Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)