StoryEditor

Czy Komisja Europejska przedłuży zakaz importu zbóż, rzepaku i kukurydzy z Ukrainy?

Podczas Krajowych Dni Pola w Sielinku zapytaliśmy unijnego komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego o to czy Komisja Europejska przedłuży po 5 czerwca zakaz importu zbóż, rzepaku i kukurydzy z Ukrainy. Z komisarzem rozmawiał Karol Bujoczek, redaktor naczelny top agrar Polska.
04.06.2023., 14:06h
We wtorek 5. czerwca kończy się czasowy zakaz importu niektórych produktów rolnych, w tym pszenicy, kukurydzy, rzepaku czy gryki z Ukrainy do Polski i 4 innych państw przyfrontowych. Podczas briefingu prasowego w trakcie Krajowych Dni Pola w Sielinku minister rolnictwa Robert Telus wyraził nadzieję, że ten zakaz zostanie przedłużony. Wtórował mu unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski , który wspomniał, że wszystkie argumenty za tym rozwiązaniem przedstawił Komisji Europejskiej i zapewnił, że decyzja zapadnie do 5. czerwca.

Jakie są na to szanse i jeżeli zakaz zostanie przedłużony to na cały rok czy na kilka miesięcy? M. in. o tym z unijnym komisarzem ds. rolnictwa rozmawiał Karol Bujoczek, redaktor naczelny top agrar Polska.

Obejrzyj koniecznie ten wywiad!


AKTUALIZACJA 5.06.2023 r.

Minister Rolnictwa Robert Telus poinformował na swoim Twitterze, że otrzymał projekt unijnego rozporządzenia, które przedłuża zakaz importu 4 produktów rolnych (pszenicy, kukurydzy, rzepaku i słonecznika - przyp. red.) do 5 krajów przyfrontowych UE do 15 września br. Jest to projekt, ale finalna decyzja ma zapaść dziś wieczorem w Brukseli.

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 14:45