Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Technika budowlana>

Małe, ale własne ujęcie wody

Obrazek

Pompy głębinowe GT są nowością w ofercie grudziądzkiej spółki Hydro-Vacuum. Pompy przeznaczone są dla ujęć głębinowych o małej wydajności. Pracują w instalacjach podlewania trawników, niewielkich upraw warzyw, ogrodów czy szklarni. Ceny zaczynają się już od 516 zł netto.

Jan Beba14 czerwca 2020, 15:59

Pompy głębinowe GT 3- i 3,5-calowe są nowością w ofercie grudziądzkiej spółki Hydro-Vacuum. Pompy przeznaczone są do ujęć głębinowych o małej wydajności. Pompa o średnicy 3 cali zasilana z sieci 230 V może pracować z wydajnością od 0,3 do 5,4 m³/h a maksymalna wysokość podnoszenia to 151 m. Większy model (napięcie 230 V lub 400 V) może tłoczyć od 0,6 do 6 m³/h, ale maksymalna wysokość podnoszenia wynosi 124 m.

Jak informuje producent, nie jest konieczne specjalne serwisowanie tych pomp. W prawidłowych instalacjach i prawidłowo zainstalowane pompy pracują bezobsługowo, aż do momentu mechanicznego zużycia materiałów użytych do ich budowy.  Pompy są odporne na zawartość niewielkich ilości piasku (adekwatnie do wykonania konstrukcyjnego i materiałowego), przeznaczone są głównie do pompowania wody ze studni głębinowych.

Wmontowany w pompę zawór zwrotny chroni ją przed zniszczeniem na skutek cofnięcia słupa wody. Fabrycznie pompy wyposażone są kabel o długości 15 m połączony z silnikiem za pomocą wtyczki. Z pompami z silnikami 230V dostarczany jest też sterownik, wyposażony w kondensator i zabezpieczenie przed przeciążeniem, podnoszący prąd rozruchowy i obniżający straty w trakcie rozruchu pompy. Na swoje produkty firma Hydro-Vacuum udziela gwarancja na 24 miesiące.

pompa_gt_hydro-vacuum

Ważnym czynnikiem doboru właściwej pompy do gospodarstwa jest głębokość lustra wody, tzn. na ilu metrach w studni głębinowej znajduje się woda. To wpływa również na koszt inwestycji – wiercenie.

Pompy głębinowe służą głównie do zaopatrywania w wodę budynków jedno- i wielorodzinnych, gospodarstw rolnych czy w instalacjach do podlewania (zraszacze, linie kroplujące) trawników, niewielkich upraw warzyw, ogrodów czy szklarni. Ceny zaczynają się już od 516 zł netto.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)