StoryEditor

Najbardziej komfortowy ciągnik w teście – Lindner Lintrac 75 LS

W wielu miejscach w ciągniku Lindner Lintrac widać dbałość o szczegóły. Konstrukcja kabiny jest zaletą przy pracy w ogrodach i sadach, ale nie tylko. Traktor Lindner Lintrac 75 LS spośród testowanych ciągników wyróżniał się najwyższym komfortem. Jak sprawdził się w pracy? Zobaczcie wideo!
21.07.2022., 12:07h

Kabina i ergonomia

Podobał nam się wygląd i wykonanie. We wnętrzu jest dużo czarnych elementów, nie jest to przyjemne dla oka, ale za to bardzo funkcjonalne.

Kabina, która ma 6 słupków, sprawia wrażenie mniejszej, niż jest w rzeczywistości (dł. 1,40, szer. 1,34 m). Kabina w górnej części jest węższa, co wpływa na mniejszą przestrzeń w tym obszarze. Ma to swoje zalety, zwłaszcza podczas pracy w sadzie lub lesie. Dość szerokie słupki środkowe są pochylone do przodu. Otwarte drzwi wystają 64 cm poza obrys kabiny (średnia dla testowanej grupy 59 cm). Testowany ciągnik wyposażony był w opcjonalny pakiet TracLink.

Technika, tap 7/2022, test ciągników 75 KM, ładowacze czołowe, ciągnik z ładowaczem, Lindner Lintrac 75 LS, kabina

Wejście do kabiny z lewej strony jest wygodne, można wsiadać także z prawej strony. Kierownica jest odchylana, trzeba użyć dźwigni. Dobry, pneumatycznie amortyzowany fotel nie amortyzuje wstrząsów w poziomie, w testowanej wersji nie było dostępnego w opcji lewego podłokietnika. Fotel pasażera jest funkcjonalny, przestrzeń dla nóg jest wystarczająca dla osób o wzroście 1,80 m.

Szybę przednią i boczne można otwierać. Widoczność do przodu jest dobra. Wąski, poziomy wspornik pomiędzy szybą przednią i oknem dachowym praktycz...

Pozostało 83% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 08:47