StoryEditor

Prosty i kompaktowy ciągnik McCormick X4.080: komfortowy i zwrotny

McCormick dostarczył do testu dwa modele ciągników. Niewielki ciągnik z serii X4 dobrze radził sobie w pierwszej grupie testowanych maszyn. Prosty i kompaktowy ciągnik okazał się komfortowy i zwrotny. Zobacz film z testu ciągnika!
24.06.2022., 14:06h

Kabina i ergonomia

McCormick X4.080 to prosty i kompaktowy ciągnik. Wnętrze jest solidne i funkcjonalne. Przestrzeń w kabinie jest wystarczająca (dł. 148 cm, szer. 144 cm). Kierownica, łącznie z deską rozdzielczą i wskaźnikami odchyla się po wciśnięciu pedału, składa się także siedzisko pasażera. Z tego względu wsiadanie jest wygodne, możliwe także z prawej strony. Minus: otwarte drzwi wystają 70 cm poza obrys kabiny. Okno dachowe i przednia szyba w standardzie są otwierane. Przy zamontowanym ładowaczu brakuje ogranicznika otwarcia przedniej szyby. Długi łącznik górny w pozycji spoczynkowej uniemożliwia zamknięcie tylnej szyby.

Ciągnik w wersji testowej miał mechanicznie amortyzowany fotel bez podłokietników – warto wybrać dostępny w opcji fotel z pneumatyczną amortyzacją.

Przestrzeń na nogi dla pasażera jest ograniczona, dla traktorzysty wystarczająca. Pedał sprzęgła wysunięty jest mocno w lewą stronę, dlatego podczas jego obsługi uderza się w nogę pasażera. Widoczność do przodu jest dobra, tłumik znajduje się na dole. Pomiędzy szybą przednią a oknem dachowym znajduje się gruby wspornik. Okno dachowe wykonane jest z tworzywa, łatwo je ...

Pozostało 82% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
09. grudzień 2023 19:22