StoryEditor

Cichy i wygodny w obsłudze ciągnik Same Dorado 80 Natural

Same dostarczył do testu model ciągnika Dorado Natural w podstawowym wyposażeniu, które można wzbogacić o wiele dodatków. Jak oceniono komfort pracy i wykonanie ciągnika? Zobacz film z testu!
27.06.2022., 16:06h

Kabina i ergonomia

Wykonanie kabiny i użyte w jej wnętrzu materiały są dobrej jakości. Kabina, której dach wsparty jest na sześciu słupkach, jest nieco większa niż średnia, jej wymiary to dł. 140 cm, szer. 146 cm. Słupki środkowe są lekko pochylone do przodu, tylne słupki przesunięte do środka. Otwarte drzwi wystają tylko 56 cm poza obrys kabiny.

Wsiadanie do kabiny z lewej strony jest wygodne, z prawej uniemożliwia je masywny wspornik od dźwigni sterowania ładowaczem czołowym. Kierownica i deska rozdzielcza odchyla się, niestety po użyciu dźwigni, a nie pedału. Lusterko zewnętrzne z lewej strony odchyla się do tyłu, nawet gdy dotknie się nim drobne gałęzie.

W kabinie testowanego ciągnika był bardzo prosty, amortyzowany pneumatycznie fotel traktorzysty bez podłokietników. Zakres regulacji jest wystarczający, jasna tapicerka fotela naszym zdaniem będzie podatna na zabrudzenia. Miejsce dla pasażera to jedynie siedzisko o wymiarach 20 × 25 cm, bez oparcia i pasa bezpieczeństwa, jest mało miejsca na nogi. Przestrzeń dla traktorzysty jest wystarczająca.

Bardzo dobra widoczność do przodu. Dostępne w opcji okno dachowe nie było zamontowane...

Pozostało 82% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 05:48