StoryEditor

Rozwiązanie umowy z gminą na spust wody do rowu

Pytanie: Zawarłam umowę z gminą na spust wody do rowu na okres 10 lat za ustaloną odpłatnością. Obecnie gmina spuszcza 3 razy więcej wody niż na początku. Czy mogę rozwiązać umowę?
17.10.2018., 12:10h
Odpowiedź na zadane pytanie zależy od treści umowy zawartej z gminą. Jeżeli z umowy bądź okoliczności towarzyszących jej zawarciu wynika, że przyjęto pewien limit spuszczanej wody, czytelnik ma prawo żądać, by ten stan nie uległ zmianie w czasie jej trwania.

W tym celu powinien skierować do gminy żądanie należytego wykonywania umowy poprzez ograniczenie ilości wody. Jeżeli to nie przyniesie rezultatu bądź gmina nie zmieni swego postępowania Czytelnik ma prawo rozwiązać umowę bądź żądać zmiany wysokości odpłatności za spuszczaną wodę. Czytelnik nie będzie mógł rozwiązać umowy jeżeli ani umowa ani okoliczności towarzyszące jej zawarciu nie wskazują, by strony brały pod uwagę jakiekolwiek limity spuszczanej wody.

W takim przypadku Czytelnikowi pozostanie podjęcie negocjacji w sprawie zmiany warunków umowy.

Adwokat Mikołaj Pomin
Masz pytanie do prawnika? Chcesz, aby Ci pomógł? Zadaj je w poniższym formularzu:
Pozostało 10% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
adw. Mikołaj Pomin
Autor Artykułu:adw. Mikołaj PominPrawnik w redakcji "top agrar Polska".
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. czerwiec 2024 20:19