Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>

Spis stanu stada nie później niż do 31 grudnia!

Obrazek

Przypominamy wszystkim, którzy jeszcze tego nie zrobili. Do końca roku należy policzyć zwierzęta i podać ich stan kierownikowi biura powiatowego ARiMR.  

Anna Kurek19 grudnia 2022, 14:44

Niewiele czasu zostało na dopełnienie obowiązku spisu stanu zwierząt w gospodarstwie. Przypominamy, że rolnicy, którzy posiadają zwierzęta gospodarskie zobowiązani są przynajmniej raz w roku przeprowadzić ich spis. Ci, którzy nie wywiązali się jeszcze z tego obowiązku muszą to zrobić, nie później niż do 31 grudnia. Chodzi o następujące gatunki zwierząt:

  • świnie;
  • kozy;
  • owce.

Przypominamy, że osoby dokonujące zgłoszeń dotyczących zwierząt gospodarskich w formie papierowej wpisują ich liczbę w księdze rejestracji stada. Z tego obowiązku zwolnieni są posiadacze zwierząt dokonujący zgłoszeń poprzez Portal IRZplus – nie muszą oni prowadzić ksiąg w formie papierowej.

Również posiadacze świń muszą przekazać informacje o liczbie tych zwierząt kierownikowi biura powiatowego ARiMR - co ważne - w terminie 7 dni od dokonania spisu.

Spis stanu stada świń można złożyć:

  • poprzez Portal IRZplus;
  • osobiście w powiatowym biurze ARiMR;
  • za pośrednictwem poczty.

Szczegółowe informacje znajdziecie państwo na stronie ARiMR. W razie pytań prosimy o kontakt z najbliższym biurem powiatowym Agencji. 

 Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)