StoryEditor

Zapraszamy na VII Forum Rolników i Agrobiznesu sesję świnie!

Zastanawiasz się, jak globalne rozchwianie rynków wpłynie na produkcję świń w Polsce i w Europie? Przyjedź 29 listopada do Poznania, do Sali Ziemi, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas VII Forum Rolników i Agrobiznesu będziemy szukali odpowiedzi na wiele trapiących rolników pytań.  
10.11.2022., 09:11h

Podczas sesji „Świnie” Marcus Fiebelkorn z Duńskiego Związku Producentów Świń opowie o tym, co oznacza dla produkcji trzody w Europie zmiana układu sił na świecie oraz Europejski Zielony Ład. Do dyskusji o pomysłach na wsparcie sektora, m.in. przez dopłaty, zaprosiliśmy dyrektor Departamentu Płatności Bezpośrednich Joannę Czaplę z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także prezesa POLPIG – Aleksandra Dargiewicza, prezesa PZNPŚ – Bogusława Prałata i prezesa Związku Polskie Mięso – Witolda Choińskiego.

Nie zabraknie tematów produkcyjnych. Prof. Daniel Korniewicz z Cargill Poland W.P. LNB wyjaśni, czy możliwy jest intensywny tucz przy ograniczaniu jego niekorzystnego wpływu na środowisko, a Karl Johan Møller Klit z Topigs Norsvin zdradzi tajniki maksymalizacji produkcji. Na pytanie, czy jest szansa zwalczyć ASF odpowie prof. Grzegorz Woźniakowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zgłoszenia na www.forum.topagrar.pl.


Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. maj 2024 11:19