Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Czołowe zderzenie kombajnu Case z Oplem. Nie mogło się skończyć dobrze

Obrazek

W woj. wielkopolskim w okolicach Jarocina nocą z 10 na 11 listopada doszło do tragicznego wypadku dwóch pojazdów. Jeden z kierowców zginął na miejscu. 

Michał Czubak14 listopada 2022, 13:30

Do wypadku doszło na trasie z Chwałkowa Kościelnego do Panienki (woj. wielkopolskie), gdzie kombajn Case do zbioru kukurydzy zderzył się czołowo z Oplem Vectra. Kierowca zginął na miejscu w zgniecionym na miazgę aucie.

Z informacji, jakie dotarły do służb wynikało, że na powiatowej drodze pomiędzy miejscowościami Chwałkowo Kościelne a Panienka (woj. wielkopolskie). Kierowca auta po zderzeniu pojazdów był zakleszczony w samochodzie. Nie dawał oznak życia.


Pogotowie stwierdziło zgon 39-letniego kierowcy Opla, z kolei funkcjonariusze z Jarocina ustalili, że mężczyzna to obywatel Gruzji, który nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca osobówki z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym kombajnem marki Case z przystawką do kukurydzy. Kierowca kombajnu był trzeźwy, posiadał uprawnienia do prowadzenia maszyn. 

mcz
Fot. A. Majewski/Jarocin 112Picture of the author
Autor Artykułu:Michał Czubak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)