StoryEditor

Kobietę przysypały ziemniaki. Koszmar pod Iławą!

40-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala po tym, jak runęły na nią tony ziemniaków z naczepy ciężarówki podczas prac w gospodarstwie rolnym w miejscowości Zwiniarz (województwo warmińsko-mazurskie).
09.11.2022., 14:11h

Poszkodowana została wydobyta spod zwałów ziemniaków

Do wypadku doszło w miejscowości Zwiniarz (woj. warmińsko-mazurskie. Podczas prac w gospodarstwie rolnym kobietę przysypały tony ziemniaków. W akcji ratowniczej brały udział jednostki PSP z Nowego Miasta, OSP ze Zwiniarza i Grodziczna, policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Poszkodowana została wydobyta spod zwałów ziemniaków i trafiła do szpitala.

Gdy na miejsce dotarli strażacy kobieta była do połowy przysypana ziemniakami. Odgrzebały ją pobliskie osoby, które również znajdowały się na terenie gospodarstwa. Zapewne to, pozwoliło na uratowanie życia kobiecie. Gdyby nikt tego nie zauważył, a następnie nie odkopał poszkodowanej, mogłaby nie przeżyć do przyjazdu straży.

Pomagała sąsiadom, gdy nagle otworzyła się jedna z burt naczepy 

Na miejscu pracowali policjanci, którzy podają przyczyną wypadku.

– Podczas prac w gospodarstwie rolnym urwały się aluminiowe drzwi naczepy od wywrotki, na której znajdowały się ziemniaki, które następnie przysypały stojącą w pobliżu mieszkankę gminy Grodziczno. Kobieta z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala – przekazuje asp. Ludmiła Mroczkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

autor: Michał Czubak
Fot. OSP Zwiniarz

Michal Czubak
Autor Artykułu:Michal Czubak Dziennikarz portalu Halo Wieś i portalu tygodnik-rolniczy.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. maj 2024 18:00