Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

40-latek jechał pijany nowo zakupionym kombajnem

Obrazek

Policja w Mławie zatrzymała w niedzielny wieczór kierowcę kombajnu, który był nietrzeźwy. Rolnik z powiatu ciechanowskiego tłumaczył, że dopiero co kupił maszynę.

Aneta Lewandowska15 lutego 2022, 10:26

Zgłoszony do kontroli

Do mławskiego oddziału Policji w ubiegłą niedzielę dotarło niecodzienne zgłoszenie. Dotyczyło ono pojazdu poruszającego się Aleją Piłsudskiego w Mławie, który mógł stwarzać niebezpieczeństwo, ale nie chodziło o auto – mimo późnej pory i faktu, że mamy połowę lutego, ulicą jechał kombajn zbożowy.
Kombajnem oczywiście można poruszać się o każdej porze roku, jednak podejrzliwość wzbudzała technika jazdy kierowcy. Funkcjonariusze drogówki przyjęli zgłoszenie i zatrzymali mężczyznę do kontroli.

Nietrzeźwy kierowca kombajnu

Kierowcą był 40-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który wyjaśnił policjantom, że maszyna jest nowym nabytkiem – kupił ją w okolicach Brodnicy i wracał do domu.

Chociaż kombajn był oświetlony prawidłowo, a heder znajdował się tam, gdzie powinien – na lawecie, to mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu we krwi.
Co ciekawe, rolnik musiał przejechać już spory kawałek drogi – okolice Brodnicy od Mławy oddalone są o kilkadziesiąt kilometrów.

Policja zatrzymała kierowcę, któremu teraz grozi bardzo wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 2 lat. Tymczasem nowy nabytek rolnika odholowano na policyjny parking. Nie zdążył się nim długo „nacieszyć”.

Przy tej okazji policja z Mławy zaznacza, jak ważne są zgłoszenia dziwnego lub niebezpiecznego zachowania innych użytkowników drogi. Można je przekazać również anonimowo, a dzięki temu uniknąć tragedii. 

źródło i fot. KPP w MławiePicture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)