StoryEditor

Jeepem staranował ciągnik rolniczy i audi. Poważny wypadek k. Pucka

W czwartkowy wieczór 8 października doszło do bardzo groźnego wypadku na drodze z Pucka do Połczyna (woj. pomorskie). Zderzyły się dwa samochody i ciągnik. Ranne zostały trzy osoby. Droga przez wiele godzin była zablokowana.
09.10.2020., 10:10h
Wczoraj przed godziną 20.00 na drodze Puck - Połczyno doszło do nieszczęśliwego wypadku.  Zderzył się ciągnik rolniczy i dwa samochody osobowe. Poszkodowani zostali wszyscy kierujący pojazdami. 

- Do wydobycia kierowców z samochodów konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku.

Jak wyjaśnia pucka policja, 53-letni kierowca Jeepa z Władysławowa nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył ciągnika, którym kierował 39-letni mieszkaniec gminy Puck. Następnie zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w jadący z naprzeciwka samochód Audi, kierowany przez 31-letniego mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego. 
Z kolei ciągnik po uderzeniu zjechał na prawe pobocze do przydrożnego rowu i się przewrócił. 

Trzy osoby zostały poszkodowane i przewiezione do szpitala. Kierowcę Audi przetransportowano helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Mundurowi na miejscu sporządzili oględziny uszkodzonych pojazdów, szkic miejsca zdarzenia oraz dokumentację fotograficzną. Policjanci odcinek drogi, na którym doszło do zdarzenia całkowicie wyłączyli z ruchu i prowadzili objazd w kierunku miejscowości Celbowo – informuje st.sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

53-letniemu mieszkańcowi Władysławowa zatrzymano prawo jazdy. Okoliczności wypadku ustalają funkcjonariusze z KPP w Pucku.

W akcji ratunkowej, poza KPPSP PUCK, LPR i policją, wzięły udział też dwa zastępy straży z JRG Puck i Osp Połczyno.
 

ksz, fot. KPPSP w Pucku
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 07:55