StoryEditor

Kangurzątka uratowane z pożaru, ale w ... Polsce!

Może w Australii nie było by w tym nic nadzwyczajnego, ale w Polsce to niecodzienna sytuacja. Strażacy z OSP w Skwierzynie musieli być nieco zdziwieni. 
17.02.2021., 15:02h
W woj. lubuskim w miejscowości Murzynowo w gminie Skwierzyna doszło do nietypowej akcji ratunkowej. Wybuch pożaru pomieszczenia gospodarczego wraz ze zgromadzoną w niej słomą nie jest zjawiskiem rzadkim. Jednak zastanie przez strażaków w tym pomieszczeniu 5 małych kangurzątek może zmusić czytelnika do sprawdzenia w kalendarzu czy dzisiaj nie jest przypadkiem Prima Aprilis. 

Do akcji doszło wczorajszego wieczoru. Dwa zastępy straży pożarnej oraz JGR z Miedzyrzecza zostały wezwane do pożaru budynku i słomy. Na miejscu okazało się, że w pomieszczeniu były również utrzymywane kangury. 

– Gdy na miejsce dojechały nasze zastępy okazało się, że zapaliła się słoma, która była ściółką na klepisku w pomieszczeniu dla małych kangurków – relacjonują druhowie z OSP w Skwierzynie. Jak dodają strażacy z budynku ewakuowano 5 małych kangurów, po czym strażacy przystąpili do wywiezienia ze środka podściółki i jej dogaszenia.

Okazuje się, że kangury po zgłoszeniu do rejestru z odpowiednimi dokumentami wskazującymi na legalny zakup i sprowadzenie zwierząt, w Polsce można hodować, jako zwierzę towarzyszące/egzotyczne (do 14 dnia po przywiezieniu z zagranicy). W Australii kangury są postrzegane jako szkodniki i jest całoroczne zezwolenie na ich odstrzał. Kangury są użytkowane także na mięso, nawet w Polsce można kupić w niektórych sklepach stek z kangura.

Co kangury robiły w Murzynowie? Niestety nie wiemy, ale najważniejsze, że zostały uratowane i przetransportowane w bezpieczne miejsce. 

Oprac. dkol na podst. OSP w Skwierzynie
Fot. OSP w Skwierzynie
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. lipiec 2024 22:35