Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Kolejne 600 martwych świń na opuszczonej farmie. 49-latek mieszkał ze zwłokami przez 6 lat?

Obrazek

Po odkryciu 250 martwych świń w opuszczonym gospodarstwie w Dolnej Saksonii, znaleziono tam kolejne 600 padłych sztuk.

Dominika Mulak16 września 2021, 15:15
Po znalezieniu 250 martwych świń na opuszczonej farmie w Nikolausdorf w gminie Garrel, w powiecie Cloppenburg w Dolnej Saksonii, policja i inspekcja weterynaryjna odkryły kolejne zwłoki zwierząt. - Znaleziono kolejne 600 martwych zwierząt, które „najwyraźniej zdechły wiele lat temu” - podała w środę komenda policji Cloppenburg/Vechta.

Jak wynika z komunikatu, 49-letni były rolnik jest podejrzany o to, że w 2012 roku w swoim gospodarstwie pozostawił świnie same sobie i nie sprawował nad nimi opieki, doprowadzając w ten sposób do ich śmierci. Mężczyzna wyprowadził się do Oldenburga dopiero w 2018 roku, dlatego policja podejrzewa, że 49-latek zamieszkiwał gospodarstwo ze zwłokami zwierząt przez 6 lat.

850 „trupów”


W połowie sierpnia br. mieszkańcy wsi wielokrotnie informowali policję o swoich przypuszczeniach. I nie mylili się. Po przeprowadzeniu kontroli okazało się, że na opuszczonej farmie znaleziono 250 martwych świń. 

Jednak to nie koniec makabrycznych odkryć. Na początku tego tygodnia pracownicy inspekcji weterynaryjnej w obecności funkcjonariuszy skontrolowali dwa inne budynki, tuczarnie, wchodzące w skład opuszczonego gospodarstwa. W jednej z nich znaleziono kolejne 600 zwłok, co zwiększyło całkowitą liczbę padłych świń do 850 sztuk. 

Policja kryminalna we współpracy z inspekcją weterynaryjną prowadzi dochodzenie w sprawie naruszenia przez 49-letniego mężczyznę ustawy o ochronie i utylizacji zwierząt.

- 49-latek, jako były właściciel zwierząt, musi również ponieść odpowiedzialność za szybkie i profesjonalne usunięcie szczątków zwierząt – napisano w policyjnym komunikacie.

Źródło: www.agrarheute.com
Fot. Poglądowe
Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)