StoryEditor

Kujawy: lista skradzionych środków ochrony roślin wartych 300 tys. zł

Przedwczoraj rolnik zgłosił nam kradzież z włamaniem do magazynu w Jabłonowie Pomorskim, w którym znajdowały się środki ochrony roślin warte 300 tys. zł. Dzisiaj przesłał listę środków z numerami seryjnymi. Pomóż namierzyć złodzieja, sprawdzaj numery podczas zakupu!
09.05.2019., 15:05h

Z gospodarstwa w Jabłonowie Pomorskim koło Brodnicy w woj. kujawsko - pomorskim w nocy z 7 na 8 maja 2019 r. zniknęły z magazynu środki ochrony roślin. Rolnik oszacował stratę na podstawie faktur i wyniosła ona 241 tys. zł. Policja wraz z gospodarzem ostrzegają, że w tamtych okolicach złodzieje nie próżnują, bo kradną gdzie tylko nadarzy się okazja. Kradną tylko ŚOR, omijają maszyny, wyposażenie gospodarstw czy tańsze oraz starszej generacji preparaty. 

Cały artykuł dotyczący wczorajszej kradzieży znajdziesz TUTAJ


W ostatnich dniach skradziono tego typu preparaty również w okolicach Nowego Miasta Lubawskiego i miejscowości Łasin. Jeżeli ktokolwiek posiada informacje na temat tego procederu proszony jest o zgłoszenie – najlepiej bezpośrednio na Policję. Ze względów bezpieczeństwa rolnik postanowił pozostać anonimowy. 

Lista środków ochrony roślin wraz z numerami partii (nie wszystkie mają numery seryjne, bo niestety trzeba poczekać na uzupełnienie listy z firm dystrybuujących ŚOR) skradzionych z magazynu w Jabłonowie Pomorskim znajduje się poniżej.

Dziękujemy czytelnikom za udostępnianie poprzedniego artykułu na Facebooku, prosimy kolejny raz o tę samą przysługę, pomóżmy rolnikowi i ostrzeżmy innych, aby kolejnych osób nie spotkała taka krzywda. 

lista skradzionych środków ochrony roślin w Jabłonowie Pomorskim

dkol

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 23:41